Axpo Polska w gronie członków wspierających Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii.

Z ogromną radością przekazujemy informację, że do grona naszych członków dołączyła Axpo Polska – firma, która skutecznie kreuje zrównoważoną przyszłości dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie wiele dobrego obu stronom, cieszymy się na kolejne kroki razem!

Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Od kilku lat Axpo angażuje się także w rozwój, budowę i optymalizację wielkoskalowych magazynów energii. Opierając się na swoim międzynarodowym doświadczeniu w obrocie energią, Grupa świadczy regulacyjne usługi systemowe przy wykorzystaniu magazynów, a także optymalizuje ich pracę na rynku spot. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, Axpo wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Na polskim rynku Axpo działa już od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci w Polsce mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia.

Axpo Polska świadczy usługi także dla ponad 25 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, oferując od kwietnia 2020 roku energię wyłącznie z potwierdzeniem pochodzenia z OZE. Wspierając transformację energetyczną w kraju, spółka rozwija również magazyny energii oraz rozszerza ofertę o duże projekty fotowoltaiczne. Axpo współpracuje z inwestorami, klientami i właścicielami gruntów, aby do 2030 roku wybudować własne źródła wytwórcze i magazynowe w Polsce.

Więcej o firmie na stronie: https://www.axpo.com/pl/en/origination.html