Celem konferencji jest przedstawienie możliwości, jakie już dziś dla biznesu niesie ze sobą wykorzystanie zielonej energii.
Konferencja skierowana jest przede wszystkim do właścicieli i kadry zarządzającej firm produkcyjnych, którzy chcą rozwijać swój biznes w sposób innowacyjny w oparciu o niezależność energetyczną oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.
Podczas konferencji odpowiemy na pytania:
Energetyczny Klaster Oławski EKO
Wdrażane w Ekologicznym Klastrze Oławskim EKO rozwiązania to przykład na to, że biznes może opierać się o źródła odnawialne i zapewnić sobie dzięki nim tanią, ekologiczną i bezpieczną energię, poprawiając tym samym efektywność wielu przedsięwzięć.
Firma Promet-Plast, działająca w ramach klastra, to pierwszy w Polsce zakład produkcji artykułów medycznych w technologii zerowej emisji CO2. Spółka działa również prężnie w sektorze energetycznym. Wokół zakładu zlokalizowanych jest 10 turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej przekraczającej 25 MW. W trakcie realizacji jest inwestycja w system AHE (Agro Hydro Energy) o mocy 6 MW. Firma Promet-Plast zrealizowała także pierwszą w Polsce komercyjną inwestycję w wielkoskalowe bateryjne magazyny energii. Zainstalowała 4 magazyny litowo-jonowe, każdy o mocy 1,5 MW i pojemności 3 MWh. W trakcie realizacji znajduje się kolejny projekt z zakresu magazynowania energii, tym razem w wodorze. Następną inwestycją w magazyny energii spółki będzie magazyn grawitacyjny o mocy 5 MW i pojemności 35 MWh.
Uczestnikiem klastra jest również firma MetalERG, producent kotłów na słomę, wyznaczający kierunek rozwoju branży ogrzewnictwa ekologicznego oraz inne podmioty komercyjne, oraz jednostki samorządu terytorialnego. Energetyczny Klaster Oławski EKO to przykład, jak współpraca samorządu terytorialnego, przedsiębiorców oraz jednostek badawczo-naukowych i uczelni wyższych przekłada się na konkretne korzyści dla ekonomiczne, społeczne i środowiskowe.
Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME)
Działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Uczestniczy w pracach legislacyjnych i w kształtowaniu działań pozalegislacyjnych oraz prowadzi działalność edukacyjno-informacyjną. Promuje standardy bezpieczeństwa użytkowania magazynów energii z uwzględnieniem bezpieczeństwa prawnego, technicznego i ekonomicznego. Ściśle współpracuje z ośrodkami naukowymi, wspierając podejmowane przez nie inicjatywy zmierzające do kreowania innowacyjnych rozwiązań związanych z szeroko pojętą branżą elektroenergetyczną. Aktywność Stowarzyszenie skupia się także na budowaniu świadomości społecznej dotyczącej odnawialnych źródeł energii i roli magazynów energii. PSME zrzesza czołowe firmy działające na rynku magazynowania energii w Polsce: producentów, inwestorów, deweloperów i integratorów, zarówno z Polski, jak i zza granicy.
Godz. 10.00 – 17.00
1.Wizyta studyjna w Energetycznym Klastrze Oławskim EKO
2. Klastry energii w Polsce i ich potencjał rozwoju
3. Efektywność energetyczna, własne źródła OZE i magazyny energii – czy to wystarczające działania dla zachowania konkurencyjności przedsiębiorcy?
4. Rynek magazynów energii w Polsce – uregulowania prawno-techniczne, technologie i trendy
Właściciel Promet Plast, Lidera Energetycznego Klastra Oławskiego EKO
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii
> Koszt udziału w konferencji – 1900 zł netto + 23% VAT (cena dotyczy jednego uczestnika i zawiera obiad oraz przerwy kawowe).
> Dla członków wspierających PSME zniżki od 5% do 15% w zależności od pakietu członkostwa
> Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane są do dnia 15.08.2022 r.
Centrum Badawczo-Rozwojowe w Gaju Oławskim
ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
Pobierz formularz i odeślij na adres: konferencje@psme.org.pl