Uruchomienie magazynu energii EDF power solutions Poland w Starym Grodkowie to wydarzenie o znaczeniu wykraczającym daleko poza samą inwestycję. To ważny krok zarówno dla inwestora i lokalnej społeczności, jak i dla całej branży magazynowania energii w Polsce.
Nowy obiekt o mocy 50 MW, pracujący w sieci dystrybucyjnej, jest obecnie największym magazynem energii w kraju. Co więcej, projekt ten stanowi swoiste „przetarcie szlaków” dla kolejnych inwestycji tego typu. W praktyce potwierdza on, że magazyny energii przestają być technologią przyszłości – stają się integralnym elementem nowoczesnego systemu elektroenergetycznego.
Szczególnego znaczenia temu wydarzeniu nadaje fakt, że jest to pierwszy wielkoskalowy magazyn energii działający na podstawie koncesji na magazynowanie energii wydanej przez Urząd Regulacji Energetyki (URE). To istotny krok w rozwoju ram regulacyjnych dla sektora oraz wyraźny sygnał dla rynku o jego rosnącej dojrzałości.
W uroczystym otwarciu magazynu energii EDF power solutions Polska aktywny udział wzięła Barbara Adamska, Prezes PSME.





Gratulujemy realizacji projektu całemu zespołowi EDF power solutions Polska – wieloletniemu członkowi społeczności Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii.