Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – PSME
Zapraszamy reprezentantów wszystkich firm członkowskich PSME do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu informacyjnym dla firm członkowskich PSME.
Spotkanie potrwa około 40 minut, poprowadzi je Ewa Kłos-Jankowska, Manager ds. współpracy i rozwoju PSME.
Szczegóły zostaną przekazane mailowo.
Zapraszamy reprezentantów wszystkich firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii na informacyjne spotkanie on-line, które poprowadzą dla Państwa:
Barbara Adamska – prezes PSME
Ewa Kłos-Jankowska- Manager ds. współpracy i rozwoju
Spotkanie odbędzie się w wykorzystaniem platformy TEAMS.
Szczegóły dotyczące programu spotkania zostaną przesłane mailowo. Wszystkich członków prosimy o informację zwrotną nt. listy osób reprezentujących ich firmę, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu (na adres ewa.jankowska@psme.edu.pl)
Zapraszamy!
Jest adwokatem z ponad piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w polskim i unijnym prawie ochrony środowiska, zasobów naturalnych, a także regulacjach z zakresu ESG. Doradza przedsiębiorstwom w aspektach regulacyjnych, postępowaniach sądowych, projektach inwestycyjnych oraz w aspektach środowiskowych transakcji nieruchomościowych, transakcji fuzji i przejęć oraz procesów finansowania. Przez ostatnie sześć lat Pani Agnieszka współpracowała z międzynarodową kancelarią, gdzie kierowała Praktyką Prawa Ochrony Środowiska w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także koordynowała działania w zakresie ESG na poziomie Europy Środkowo-Wschodniej. Jako doradca skutecznie doradzała m.in. spółkom z sektora energetycznego, chemicznego, budowlanego, gospodarki odpadami, FMCG, wodociągowego i kanalizacyjnego, odnawialnych źródeł energii, górniczego, samochodowego, odzieżowego, nieruchomościowego oraz spożywczego. Z sukcesem od lat reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowych dotyczących prawa ochrony środowiska. Pani Agnieszka jest także przewodniczącą Grupy roboczej ds. stosowania Taksonomii przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz wiceprzewodniczącą Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Jest również członkiem grupy wspierającej prace nad projektem europejskich standardów zrównoważonego raportowania (ESRS) dla giełdowych małych i średnich przedsiębiorstw przy EFRAG.
Specjalizuje się w prawie energetycznym oraz polskim i unijnym prawie ochrony środowiska. Była zaangażowana w świadczenie usług w zakresie doradztwa regulacyjnego oraz doradztwa w transakcjach fuzji i przejęć w sektorze energetycznym, w tym w szczególności przy projektach w zakresie energetyki odnawialnej (elektrownie fotowoltaiczne, morskie i lądowe farmy wiatrowe, biogazownie), a także w sektorze ciepłowniczym i paliwowym oraz uczestniczyła w licznych badaniach due diligence w tym zakresie. Doradzała również klientom m.in. z sektora budowlanego, nieruchomościowego, gospodarki odpadami oraz telekomunikacyjnego w zakresie m.in. dotyczącym zanieczyszczeń powierzchni ziemi, regulacji odpadowych, regulacji emisyjnych, procesu związanego z uzyskiwaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2019 roku. Ponadto ukończyła program Summer Law School “Law & Business” organizowany przez Universidade Catolica Portuguesa w Porto w 2016 roku. Wpis na listę adwokatów uzyskała w 2023 roku.
24 października br. zapraszamy przedstawicieli firm członkowskich na bezpłatne szkolenie „Najnowsze zmiany prawa – jak wpłyną na sektor magazynowania energii?”.
Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 12.00 i potrwa około 1,5 godziny.
Szkolenie poprowadzą:
Omówimy następujące zagadnienia:
Linia bezpośrednia
Cable pooling
Najnowsze zmiany w procesie inwestycyjnym
Podstawowe regulacje ESG dla sektora
Zgłoszenia (imię i nazwisko, stanowisko oraz dane kontaktowe pracownika/ pracowników chcących wziąć udział w szkoleniu) proszę przesyłać na adres: szkolenie@psme.edu.pl.
Spotkanie poprowadzimy za pomocą platformy internetowej – link dostępowy do szkolenia zostanie przesłany zarejestrowanym pracownikom 23 października, dlatego też prosimy o zapisywanie się najpóźniej do 22 października br.
Zapraszamy do wzięcia udziału!
Celem konferencji jest edukacja przedstawicieli administracji publicznej oraz przedsiębiorców województwa dolnośląskiego w zakresie regulacji prawnych dotyczących inwestycji w technologie ekologiczne, transfer wiedzy od ekspertów prawa energetycznego do administracji publicznej i przedsiębiorców, platforma spotkania administracji, inwestorów i prawników w celu wypracowania możliwych rozwiązań i dzielenia się dobrymi praktykami
Elementem wydarzenia jest wizyta studyjna w EKO Klastrze:
Wizyta studyjna ma na celu przedstawienie działalności Klastra Energetycznego, który przoduje we wdrażaniu nowatorskich rozwiązań technicznych na skalę krajową a nawet europejska i światową. Klaster EKO ma już duże doświadczenie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego oraz innymi podmiotami w dziedzinie energetyki odnawialnej, magazynowania energii oraz zarzadzania energią.
MAGAZYNY ENERGII – FORUM PROFESJONALISTÓW PSME
Już 12-13 września br. podczas kolejnej edycji targów ENERGETAB w Bielsko-Białej zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które zgromadzi w jednym miejscu ekspertów branży energetycznej.
W trzech tematycznych sesjach opowiemy o zmieniającym się rynku, najnowszych trendach, perspektywach rozwoju i najciekawszych projektach realizowanych na rynku magazynowania energii, ze szczególnym uwzględnieniem technologii wodorowych, oraz tematyki segmentu rozwiązań prosumenckich.
Organizatorem Forum jest Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – wiodące stowarzyszenie branżowe, które zrzesza czołowe firmy działające na rynku: producentów, inwestorów, deweloperów i integratorów, zarówno z Polski, jak i zza granicy.
Partnerem głównym wydarzenia jest APATOR S.A. – członek Platinium PSME
Partner sesji I Magazyny energii. Modele techniczne i biznesowe: TFKable
Partner sesji II Prosumenckie magazyny energii – przeznaczenie i funkcje; opłacalność instalacji: STAY-ON
Wydarzenie rozpocznie prelekcja Barbary Adamskiej, prezes PSME – wieloletniej ekspertki w zakresie energetyki rozproszonej, która opowie w swojej prezentacji o transformujący się rynku energetycznym, miejscu magazynów energii w transformacji oraz planach i oczekiwaniach jego rozwoju.
Zapraszamy na dwa dni pełne ciekawych prezentacji praktyków branży oraz debaty z udziałem czołowych postaci polskiej energetyki
12-13 WRZEŚNIA 2023, TARGI ENERGETAB
AGENDA WYDARZENIA do pobrania
Jest ekspertem w dziedzinie energetyki rozproszonej oraz magazynowania energii. Autorka licznych publikacji w prasie fachowej z obszaru transformacji energetycznej, lokalnych obszarów bilansowania oraz magazynowania energii. Inicjatorka i od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce, Dyrektor Sekcji Magazynowania Energii w Polskim Towarzystwie Fotowoltaiki. Ekspert Parlamentarnego Zespołu Energii i Klimatu oraz Członek Rady Programowej SKER. Założycielka i CEO firmy ADM Poland, od 2013 roku świadczącej usługi doradcze z zakresu energetyki rozproszonej. Doradca w zakresie modelowania biznesowego dla spółek działających w obszarze energetyki, rozwoju i wdrożenia usług z grupy bilansowania i zarządzania energią oraz budowy niezależnych systemów cieplnych i elektroenergetycznych. Autorka strategii działania oraz rozwoju dla 4 certyfikowanych klastrów energii. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego (MBA). Laureatka statuetki Osobowość branży Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy.
Webinar ma na celu przybliżenie kondycji rynku magazynowania energii w naszym regionie Europy, omówienie barier oraz potencjalnych sposobów ich pokonania, a także wskazanie ścieżek rozwoju branży. Jest skierowany szeroko do społeczności energetycznej przedstawicieli krajów naszego regionu Europy. Planujemy poruszyć zarówno kwestie prawne, regulacyjne jak i biznesowe. Jest to niezwykła okazja, aby wybrzmiały kwestie kluczowe dla rozwoju rynku magazynowania energii w Europie Środkowo-Wschodniej.
Spotkanie ma charakter wprowadzenia do wydarzenia Energy Storage Summit Central Eastern Europe, które odbędzie się 26-27 września br. w Warszawie w trybie stacjonarnym.
Prelekcje:
Energy Storage in Poland – Market Review
Barbara Adamska, prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
Development of the energy storage market in Lithuania
Audrius Baranauskas, Head of Innovation Litgrid, representative of transmission system operator of Lithuania
Electricity storage and its impact on the power system
prof. Leszek Jesień – Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Moderacja: Marek Amrozy, Kierownik Działu Efektywności Energetycznej i Prokurent w Narodowej Agencji Poszanowania Energii
Wydarzenie będzie w całości prowadzone w języku angielskim.
LINK DO REJESTRACJI NA WYDARZENIE: Energy Storage within Central and Eastern Europe Bottlenecks and Opportunities | Solar Media (livestorm.co)
Specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym i procesowym oraz prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem sektora energetycznego. Interesuje się również prawną ochroną procesów biznesowych. Posiada bogate doświadczenie we współtworzeniu skutecznych strategii procesowych w skomplikowanych sporach z zakresu prawa cywilnego oraz zwalczania nieuczciwej
konkurencji. Swoją praktykę koncentruje ponadto na kompleksowym doradztwie prawnym dla podmiotów z branży energetycznej. Doradza w zakresie zarządzania ryzykiem i zgodnością (GRC). Realizuje projekty w zakresie koordynacji procesów inwestycyjnych oraz spraw korporacyjnych i handlowych.
Interesuje się prawnymi uregulowaniami transferu technologii oraz ochroną tajemnic handlowych. Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie obroniła pracę doktorską dotyczącą prawnej ochrony procesów biznesowych. Autorka monografii „Ochrona prawna procesów biznesowych w prawie własności intelektualnej” oraz wielu publikacji naukowych i artykułów w prasie specjalistycznej. Prelegent międzynarodowych konferencji naukowych i branżowych. Laureatka konkursu „Rising Stars Prawnicy –
liderzy jutra 2022″, organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer, gdzie premiowana jest między innymi wiedza i umiejętności łączenia kariery zawodowej z pracą naukową oraz działalność pro bono i społeczna.
Szkolenie stanowi praktyczne kompendium wiedzy dla firm– jak krok po kroku przeprowadzić proces inwestycyjny w instalacje OZE. Podczas spotkania dr Magdalena Krawczyk, adwokat, specjalistka prawa energetycznego omówi ramy prawne i etapy procesu inwestycyjno-budowlanego.
Do udziału zapraszamy kadrę menedżerską i techniczną przedsiębiorstw produkcyjnych, logistycznych, transportowych zainteresowanych wytwarzaniem energii z OZE.
Agenda szkolenia:
1.1. Proces inwestycyjny w OZE – prawne drogowskazy na drodze do sukcesu inwestycji
1.2. Od pomysłu do eksploatacji instalacji – omówienie ram prawnych procesu inwestycyjnego w OZE
1.3. Przegląd najważniejszych polskich i europejskich aktów prawnych regulujących inwestycje w OZE
2.1. Faza przygotowawcza – elementy wyjściowe oraz warunki, które należy spełnić, aby rozpocząć proces inwestycyjny
2.2. Procedury administracyjne związane z inwestycją
2.2.1. Środowiskowe uwarunkowania inwestycyjne
2.2.2. Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
2.3. Etap realizacji – umowy z wykonawcami – na co zwracać szczególną uwagę?
Kontakt telefoniczny w sprawie szkolenia pod numerem: 789 079 390
CENA: 349 zł netto/uczestnik
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu; laureat nagrody Gali „Rakiety Biznesu”; od 38 lat właściciel firmy Promet-Plast S.C. zajmującej się produkcją energii odnawialnej oraz przetwórstwem tworzyw sztucznych, Prezes w firmie EP-P Sp. z o.o. Sk.
Inwestor w największe komercyjne magazyny energii w Polsce oraz w kogenerację metanową. Inicjator powstania Centrum Badawczo-Rozwojowego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w procesach produkcyjnych. Promet-Plast to pierwszy w Polsce zakład produkcji wyrobów medycznych w technologii zerowej emisji.
Jest ekspertem w dziedzinie energetyki rozproszonej oraz magazynowania energii. Autorka licznych publikacji w prasie fachowej z obszaru transformacji energetycznej, lokalnych obszarów bilansowania oraz magazynowania energii. Inicjatorka i od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce, Dyrektor Sekcji Magazynowania Energii w Polskim Towarzystwie Fotowoltaiki. Ekspert Parlamentarnego Zespołu Energii i Klimatu oraz Członek Rady Programowej SKER. Założycielka i CEO firmy ADM Poland, od 2013 roku świadczącej usługi doradcze z zakresu energetyki rozproszonej. Doradca w zakresie modelowania biznesowego dla spółek działających w obszarze energetyki, rozwoju i wdrożenia usług z grupy bilansowania i zarządzania energią oraz budowy niezależnych systemów cieplnych i elektroenergetycznych. Autorka strategii działania oraz rozwoju dla 4 certyfikowanych klastrów energii. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego (MBA). Laureatka statuetki Osobowość branży Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy.
Program warsztatów:
I Wizyta studyjna w Energetycznym Klastrze Oławskim EKO
II Klastry energii w Polsce i ich potencjał rozwoju (kompendium wiedzy)
III Omówienie dwóch różnych modeli działania i rozwoju klastra energii – case study Energetyczny Klaster Oławski EKO oraz Słupski Klaster Bioenergetyczny
IV Rynek magazynów energii w Polsce – uregulowania prawne, technologie, ceny, trendy rozwoju
V Modele biznesowe dla magazynów energii w Polsce
VI Pytania i dyskusja
Wśród prowadzących: Barbara Adamska i Andrzej Jeżewski
Energetyczny Klaster Oławski EKO
Wdrażane w Ekologicznym Klastrze Oławskim EKO rozwiązania to przykład na to, że biznes może opierać się o źródła odnawialne i zapewnić sobie dzięki nim tanią, ekologiczną i bezpieczną energię, poprawiając tym samym efektywność wielu przedsięwzięć.
Firma Promet-Plast, działająca w ramach klastra, to pierwszy w Polsce zakład produkcji artykułów medycznych w technologii zerowej emisji CO2. Spółka działa również prężnie w sektorze energetycznym. Wokół zakładu zlokalizowanych jest 10 turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej przekraczającej 25 MW. W trakcie realizacji jest inwestycja w system AHE (Agro Hydro Energy) o mocy 6 MW. Firma Promet-Plast zrealizowała także pierwszą w Polsce komercyjną inwestycję w wielkoskalowe bateryjne magazyny energii. Zainstalowała 4 magazyny litowo-jonowe, każdy o mocy 1,5 MW i pojemności 3 MWh. W trakcie realizacji znajduje się kolejny projekt z zakresu magazynowania energii, tym razem w wodorze. Następną inwestycją w magazyny energii spółki będzie magazyn grawitacyjny o mocy 5 MW i pojemności 35 MWh.
Uczestnikiem klastra jest również firma MetalERG, producent kotłów na słomę, wyznaczający kierunek rozwoju branży ogrzewnictwa ekologicznego oraz inne podmioty komercyjne, oraz jednostki samorządu terytorialnego. Energetyczny Klaster Oławski EKO to przykład, jak współpraca samorządu terytorialnego, przedsiębiorców oraz jednostek badawczo-naukowych i uczelni wyższych przekłada się na konkretne korzyści dla ekonomiczne, społeczne i środowiskowe.
Cena za szkolenie: 1490 zł/os netto
Miejsce: Siedziba Lidera Energetycznego Klastra Oławskiego EKO – CENTRUM BADAWCZO ROZWOJOWE Firmy Promet Plast.
Gaj Oławski 21a (teren farmy wiatrowej).
Zapisy:
Kontakt telefoniczny pod numerem: 789 808 200
Pobierz formularz i odeślij na adres: konferencje@psme.org.pl
Specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym i procesowym oraz prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem sektora energetycznego. Interesuje się również prawną ochroną procesów biznesowych. Posiada bogate doświadczenie we współtworzeniu skutecznych strategii procesowych w skomplikowanych sporach z zakresu prawa cywilnego oraz zwalczania nieuczciwej
konkurencji. Swoją praktykę koncentruje ponadto na kompleksowym doradztwie prawnym dla podmiotów z branży energetycznej. Doradza w zakresie zarządzania ryzykiem i zgodnością (GRC). Realizuje projekty w zakresie koordynacji procesów inwestycyjnych oraz spraw korporacyjnych i handlowych.
Interesuje się prawnymi uregulowaniami transferu technologii oraz ochroną tajemnic handlowych. Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie obroniła pracę doktorską dotyczącą prawnej ochrony procesów biznesowych. Autorka monografii „Ochrona prawna procesów biznesowych w prawie własności intelektualnej” oraz wielu publikacji naukowych i artykułów w prasie specjalistycznej. Prelegent międzynarodowych konferencji naukowych i branżowych. Laureatka konkursu „Rising Stars Prawnicy –
liderzy jutra 2022″, organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer, gdzie premiowana jest między innymi wiedza i umiejętności łączenia kariery zawodowej z pracą naukową oraz działalność pro bono i społeczna.
Szkolenie stanowi praktyczne kompendium wiedzy – jak krok po kroku przeprowadzić proces inwestycyjny w instalacje OZE.
Do udziału zapraszamy kadrę menedżerską i techniczną przedsiębiorstw produkcyjnych, logistycznych, transportowych zainteresowanych wytwarzaniem energii z OZE, a także przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.
Szkolenie poprowadzi dr Magdalena Krawczyk, adwokat, specjalistka prawa energetycznego
Część merytoryczną szkolenia poprzedzi wizyta studyjna w Energetycznym Klastrze Oławskim EKO
Zakres merytoryczny szkolenia:
1. Proces inwestycyjny w OZE – uwagi wprowadzające
2. Etapy procesu inwestycyjno-budowlanego odnawialnego źródła energii
3. Środowiskowe uwarunkowania inwestycyjne
4. Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
5. Ramy administracyjne procesu inwestycyjnego
Szczegółowa agenda do pobrania TU
Cena za szkolenie:1490 zł netto/os.
*Przy zakupie uczestnictwa na szkolenie 19.06.2023 oraz warsztaty 20.06.2023 obowiązuje specjalna cena – 1999 zł netto/os.
Miejsce: Siedziba Lidera Energetycznego Klastra Oławskiego EKO – CENTRUM BADAWCZO ROZWOJOWE Firmy Promet Plast.
Gaj Oławski 21a (teren farmy wiatrowej).
Zapisy:
Kontakt telefoniczny pod numerem: 789 808 200
Pobierz formularz i odeślij na adres: konferencje@psme.org.pl
Szkolenie online “Magazyny energii jako niezbędny element domowej niezależności energetycznej; przegląd rozwiązań, możliwości finansowania projektów OZE” realizowane dla MKIŚ w ramach projektu:
Inteligentnie w energetyce to jeden z kluczowych projektów realizowanych przez Ministra Klimatu i Środowiska,
który wpisuje się w proces transformacji energetycznej Polski.
Celem inicjatywy jest umożliwienie wymiany wiedzy i doświadczeń eksperckich z zakresu inteligentnych sieci energetycznych (Smart Grid),
nowych technologii, procesów wdrażających liczniki zdalnego odczytu (LZO) oraz uregulowań prawnych dotyczących ww. tematyki,
które integrują działania wytwórców, dystrybutorów i odbiorców energii elektrycznej
Szkolenie poprowadzą eksperci z firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii:
Norbert Garela – Kierownik wsparcia technicznego – CORAB
Dawid Piaskowski – Ekspert ds. dotacji i ulg – Centrum Innowacji STB / EDORADCA
Szczegółowa agenda spotkania dostępna TU: AGENDA_-_26-04-23
Na spotkanie zapraszamy zarówno firmy jak i odbiorców indywidualnych zainteresowanych tematyka niezależności energetycznej oraz firmy i podmioty, które planują inwestycje w OZE i są zainteresowane finansowaniem oraz ulgami.
Link do rejestracji i szkolenia:
HTTPS://EVENTS.TEAMS.MICROSOFT.COM/EVENT/057D0CBE-6CB7-463F-9542-963E913FD640@A058ABFE-B84D-4E09-9053-97CBBA18BF8E
Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 25 kwietnia 2023 r. do godz. 18:00.
Wszelkie zapytania prosimy przesyłać drogą mailową na adres lub telefon:
lukasz.pniewski@althermedia.pl +48 661 401 557
Program warsztatów:
I Wizyta studyjna w Energetycznym Klastrze Oławskim EKO
II Klastry energii w Polsce i ich potencjał rozwoju (kompendium wiedzy)
III Omówienie dwóch różnych modeli działania i rozwoju klastra energii – case study Energetyczny Klaster Oławski EKO oraz Słupski Klaster Bioenergetyczny
IV Rynek magazynów energii w Polsce – uregulowania prawne, technologie, ceny, trendy rozwoju
V Modele biznesowe dla magazynów energii w Polsce
VI Pytania i dyskusja
Wśród prowadzących: Barbara Adamska i Andrzej Jeżewski
Energetyczny Klaster Oławski EKO
Wdrażane w Ekologicznym Klastrze Oławskim EKO rozwiązania to przykład na to, że biznes może opierać się o źródła odnawialne i zapewnić sobie dzięki nim tanią, ekologiczną i bezpieczną energię, poprawiając tym samym efektywność wielu przedsięwzięć.
Firma Promet-Plast, działająca w ramach klastra, to pierwszy w Polsce zakład produkcji artykułów medycznych w technologii zerowej emisji CO2. Spółka działa również prężnie w sektorze energetycznym. Wokół zakładu zlokalizowanych jest 10 turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej przekraczającej 25 MW. W trakcie realizacji jest inwestycja w system AHE (Agro Hydro Energy) o mocy 6 MW. Firma Promet-Plast zrealizowała także pierwszą w Polsce komercyjną inwestycję w wielkoskalowe bateryjne magazyny energii. Zainstalowała 4 magazyny litowo-jonowe, każdy o mocy 1,5 MW i pojemności 3 MWh. W trakcie realizacji znajduje się kolejny projekt z zakresu magazynowania energii, tym razem w wodorze. Następną inwestycją w magazyny energii spółki będzie magazyn grawitacyjny o mocy 5 MW i pojemności 35 MWh.
Uczestnikiem klastra jest również firma MetalERG, producent kotłów na słomę, wyznaczający kierunek rozwoju branży ogrzewnictwa ekologicznego oraz inne podmioty komercyjne, oraz jednostki samorządu terytorialnego. Energetyczny Klaster Oławski EKO to przykład, jak współpraca samorządu terytorialnego, przedsiębiorców oraz jednostek badawczo-naukowych i uczelni wyższych przekłada się na konkretne korzyści dla ekonomiczne, społeczne i środowiskowe.
Cena za szkolenie (1 uczestnik) 1490 zł/os netto*
*Zniżki dla Jednostek Samorządu Terytorialnego i przedstawicieli uczelni wyższych – prosimy o kontakt
Miejsce: Siedziba Lidera Energetycznego Klastra Oławskiego EKO – CENTRUM BADAWCZO ROZWOJOWE Firmy Promet Plast.
Gaj Oławski 21a (teren farmy wiatrowej).
Zapisy:
Kontakt telefoniczny pod numerem: 789 808 200
Pobierz formularz i odeślij na adres: konferencje@psme.org.pl
Specjalizuje się w zakresie prawa energetycznego, prawa ochrony konkurencji oraz prawa cywilnego. Doradza w sprawach regulacyjnych, transakcyjnych i antymonopolowych na rzecz polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw działających w sektorze elektroenergetycznym, gazowym, paliwowym i chemicznym. Świadczył m.in. usługi w związku z uwolnieniem cen energii elektrycznej, rozwojem ogólnokrajowego systemu wymiany informacji na rynku detalicznym energii elektrycznej oraz w sprawach związanych z wdrażaniem procesu zmiany sprzedawcy energii i wyznaczania sprzedawcy rezerwowego, jak również z przyłączaniem mikroinstalacji. Doradza przy nabywaniu, budowie i eksploatacji elektrowni, farm wiatrowych i fotowoltaicznych oraz rozwoju infrastruktury sieciowej oraz elektromobilności. Wspiera Klientów przy reorganizacji przedsiębiorstw energetycznych zgodnie z wymogami prawa europejskiego (unbundling), przy wdrażaniu regulacji Unii Europejskiej dotyczących wspierania rozwoju odnawialnych źródeł energii (lądowych i morskich) oraz przy wdrażaniu kodeksów sieci. Doradza przy negocjowaniu kontraktów na dostawy energii elektrycznej (EFET, Corporate PPA), ciepła, gazu oraz paliw, umów o przyłączenie do sieci, umów świadczenia usług przesyłania oraz dystrybucji oraz umów dotyczących bilansowania handlowego. Świadczy kompleksowe usługi o charakterze regulacyjnym (koncesje, taryfy, instrukcje ruchu i eksploatacji, MIFID, REMIT).
Reprezentuje Klientów w sporach przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, sądami administracyjnymi w sprawach dotyczących sektora energetycznego oraz innych gałęzi przemysłu, a także w postępowaniach przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki oraz Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
W kancelarii od 2012 roku. Wcześniej był Dyrektorem Departamentu Prawnego w RWE Polska S.A. (2003-2009).
Warsztat on-line dedykowany firmom i instytucjom zainteresowanym tematyką magazynów energii.
10.00-13.00, formuła on-line (TEAMS)
Szkolenie poprowadzą:
dr Piotr Szczeciński, Przewodniczący Sekcji Wielkoskalowych Magazynów Energii PSME
Przemysław Kałek, radca prawny, Partner w Kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.j.
10.00-11.55 Magazyn energii na rynku mocy
11.55-12.00 Przerwa
12.00-13.00 Magazyn energii w usłudze DSR
Zapisy:
Rejestracja na szkolenie trwa do 10 marca włącznie
Kontakt telefoniczny pod numerami: 789 808 200; 789 079 390
Pobierz formularz i odeślij na adres: konferencje@psme.org.pl