Z ogromną przyjemnością witamy w gronie członków naszego stowarzyszenia Qair Group!

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że grono członków wspierających PSME powiększyła właśnie firma Qair – niezależny producent energii odnawialnej.

Qair jest częścią międzynarodowej Grupy wywodzącej się z Francji. Spółka jest obecna na polskim rynku od 2015 roku. Obecnie zatrudnia ponad 100 specjalistów. Firma posiada portfel aktywów wiatrowych i fotowoltaicznych obejmujący: 380 MW projektów w pełni operacyjnych, 120 MW w fazie realizacji oraz ponad 2,5 GW we wczesnej fazie rozwoju. Rozwija projekty magazynów energii oraz cablepooling.

Fundamentem Qair są wartości, którymi założyciel i pracownicy kierują się na co dzień: uczciwość w działaniu, troska o jakość życia następnych pokoleń oraz partnerstwo oparte na zaufaniu.

Qair napędza wiara w to, że dynamiczny rozwój jest możliwy w każdej szerokości geograficznej dzięki technologiom przyjaznym środowisku. Energia odnawialna produkowana w elektrowniach wiatrowych i fotowoltaicznych zlokalizowanych na terenie całej Polski w dużej części trafia do przedsiębiorstw, liderów swoich branż. Dzięki temu, Qair wspiera transformację energetyczną firm, umożliwiając realizację strategii ESG oraz przejście na ekologiczną stronę biznesu. Dotychczas podpisane kontrakty PPA przewidują dostawę energii na poziomie niema 4 TWh do 2038 roku.
Grupa Qair jest obecna w 20 krajach. Opracowuje, finansuje, buduje oraz obsługuje projekty związane z produkcją i magazynowaniem energii słonecznej, lądowej i morskiej energii wiatrowej, energii wodnej, przetwarzania odpadów na energię oraz ekologicznego wodoru.

Grupa posiada ponad 1 GW mocy w eksploatacji. Rozwija portfolio o mocy 30 GW. Zatrudnia ponad 600 pracowników. Ambicją Grupy jest zajęcie pozycji niezależnego lidera w branży energii odnawialnej.

Więcej o Qair na stronie internetowej: www.polska/qair.energy

Dodaj komentarz