Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – PSME

Członkowie Wspierający PLATINIUM

PROMET-PLAST

Promet-Plast to lider innowacyjności na światową skalę. Wdrażane w firmie rozwiązania, przede wszystkim te związane z pozyskiwaniem i wykorzystaniem zielonej energii w procesach produkcyjnych, to przykład na to, że każdy biznes może opierać się o źródła odnawialne i zapewnić sobie dzięki nim tanią, ekologiczną i bezpieczną energię, poprawiając tym samym efektywność wielu przedsięwzięć.

Promet-Plast to pierwszy w Polsce zakład produkcji artykułów medycznych w technologii zerowej emisji CO2. W asortymencie Promet-Plast znajdują się artykuły medyczne jednorazowego użytku, a jego odbiorcami są największe hurtownie medyczne zaopatrujące szpitale na terenie całej Unii Europejskiej. Spółka działa również prężnie w sektorze energetycznym. Wokół zakładu zlokalizowanych jest 10 turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej przekraczającej 25 MW. W trakcie realizacji jest inwestycja w system AHE (Agro Hydro Energy) o mocy 6 MW. To jednopoziomowa, lekka konstrukcja z zamontowanymi na górze panelami fotowoltaicznymi oraz turbinami wiatrowymi, która możne być umieszczona na dowolnym rodzaju gruntu rolnego. Ten nowoczesny system pozwala na samowystarczalną, w pełni ekologiczną i zgodną z założeniami Agro 4.0 uprawę ziemi rolnej, a wytworzona energia elektryczna może być źródłem zasilania dla pojazdów rolniczych oraz systemów wspierających uprawy. Z kolei sieć połączonych zbiorników wodnych jest w stanie zgromadzić zapasy wody deszczowej na potrzeby nawadniania upraw lub wytwarzania wodoru.

APATOR

Apator tworzy międzynarodową grupę producentów oraz dystrybutorów nowoczesnych urządzeń i systemów pomiarowych, a także dostawców innowacyjnych rozwiązań do automatyzacji pracy sieci elektroenergetycznej. Spółki Grupy Apator zlokalizowane są w kilku krajach Europy, zaś jej produkty znajdują zastosowanie w ponad 70 krajach świata. W ramach trzech segmentów biznesowych: Energia Elektryczna, Woda i Ciepło oraz Gaz Apator wytwarza i dostarcza na rynek autorskie rozwiązania w zakresie opomiarowania wszystkich mediów użytkowych (liczniki energii elektrycznej, wodomierze, ciepłomierze, gazomierze) oraz rozwiązania informatyczne i techniczne dla inteligentnych sieci elektroenergetycznych, wodnych i gazowych. Grupę Apator tworzy kilkanaście podmiotów, z centralą w Polsce i spółkami zależnymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, na Słowenii oraz w Danii. 

IMPACT

Systemy Impact Clean Power Technology S.A. wykorzystywane są na całym świecie. Impact Clean Power Technology S.A. jest wiodącym producentem systemów bateryjnych dla transportu, przemysłu oraz stacjonarnych magazynów energii dla OZE, tradycyjnej energetyki, kolejnictwa i telekomunikacji.
Oprócz rynku krajowego, firma sprzedaje produkty w całej Europie,Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych. W laboratorium Impact Clean Power Technology S.A. powstają innowacyjne systemy bateryjne, które posiadają parametry zapewniające przewagę rynkową w każdym segmencie naszej działalności. 

Członkowie Wspierający GOLD

Hynfra Energy Storage

Hynfra Energy Storage to deweloper wielkoskalowych systemów magazynowania energii z doświadczeniem w zakresie pozyskiwania finansowania oraz wdrażania modeli biznesowych dla tego typu inwestycji. To również wiodąca na polskim rynku firma dostarczająca kompleksowe usługi w zakresie rozwoju projektów magazynów energii we współpracy z partnerami przemysłowymi, komunalnymi oraz wspólnie z deweloperami odnawialnych źródeł energii. Hynfra Energy Storage wraz ze swoimi partnerami wygrała w grudniu pierwszą w historii aukcję, w której magazyny energii zawarły umowy na rynku mocy.

Hynfra Energy Storage to spółka córka Hynfra P.S.A., która jest integratorem technologii, pozwalających przeprowadzić transformację energetyczną i pełną dekarbonizację. Hynfra projektuje i rozwija instalacje do produkcji i wykorzystania wodoru odnawialnego, jego pochodnych, zielonej energii oraz odnawialnych źródeł ciepła. Portfolio Hynfry opiera się na filarach: przemysłowym, amoniakowym, komunalnym i magazynowania energii.

Członkowie Wspierający PREMIUM

4MAXPOWER

4Max Power sp. z o.o. to deweloper wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych i magazynów energii.
Zespół 4Max Power sp. z o.o. to grupa specjalistów, dbających o prawidłowy rozwój projektów fotowoltaicznych w Polsce na każdym etapie ich powstawania – począwszy od kompleksowej analizy wykonalności przedsięwzięcia i zabezpieczenia terenu, przez uzyskanie niezbędnych pozwoleń, przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej aż po nadzór nad budową farmy fotowoltaicznej.

Projekty zrealizowane przez firmę, znajdują się w różnych regionach Polski, dostarczając czystą energię setkom gospodarstw, przedsiębiorstw i instytucji publicznych. 4Max Power sp. z o.o. rozwija projekty o mocy od 10 MW do ponad 100 MW z inwestorami i partnerami strategicznymi. Obecnie w portfelu spółki znajduje się łącznie ponad 1 GW projektów, który do 2030 r. zespół planuje rozwinąć do 3 GW.
Przyśpiesz przejście na czystą energię z 4Max Power sp. z o.o.

SOLARTECH

SOLARTECH to jeden z kluczowych graczy na polskim rynku EPC. Firma realizuje projekty farm fotowoltaicznych i magazynów energii na zlecenie największych inwestorów na rynku OZE. Od 2023 r. aktywnie inwestuje na rynku fotowoltaiki i magazynów energii w Polsce i na Litwie.

Specjalizacja SOLARTECH oparta jest na 4 filarach:

Budowa farm fotowoltaicznych i projektów magazynów energii w formule EPC (Engineering, Procurement, Construction)
Rozwój projektów fotowoltaicznych i magazynów energii (Development)
Serwis farm fotowoltaicznych w formule O&M (Operations & Manteinance)
Sprzedaż energii w formule IPP (Independent Power Producer)

Deweloper posiada unikatowe doświadczenie w rozwoju projektów OZE w Polsce. Dotychczas zrealizował ponad projektów 100 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 320 MW. Obecnie (stan wg. maja 2024 r.) jest w trakcie dewelopmentu instalacji PV o łącznej mocy 170 MW oraz wielkoskalowego magazynu energii.

Jako Generalny Wykonawca EPC w Polsce, wyznacza najwyższe standardy w zakresie realizacji projektów fotowoltaicznych i magazynów energii, dostarczając kompleksowe rozwiązania od koncepcji, przez projektowanie po budowę i zarządzanie gotowymi instalacjami.

Firmę tworzy zespół SOLARTECH – zespół doświadczonych inżynierów, menadżerów i ekspertów w dziedzinie projektów PV i magazynów energii w Polsce.

Więcej o firmie – https://solartech.pl/

Scavolt

Misją Scavolt jest tworzenie przyszłości opartej na równowadze między środowiskiem a potrzebami ludzi. Firma dostarcza innowacyjnych rozwiązań do zarządzania i magazynowania energii odnawialnej, pomagając swoim klientom osiągnąć niezależność energetyczną i korzystać z niedrogiej, stabilnej i zielonej energii.

Scavolt to renomowany dostawca magazynów energii z Gdańska. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania, obejmujące nie tylko produkcję, ale także profesjonalne doradztwo techniczne i obsługę. Scavolt dysponuje nowoczesnym zakładem produkcyjnym z centrum inżynieryjnym w Polsce. Doświadczony zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, gotowych wspierać klientów firmy na każdym etapie współpracy. Scavolt posiada 20-letnie doświadczenie w dziedzinie elektrotechniki i energoelektroniki;  determinacja w dostarczaniu innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań jest ich znakiem rozpoznawczym.

Northvolt

Northvolt to europejski dostawca wysokiej jakości ogniw i systemów bateryjnych, wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma została założona w 2016 roku w Szwecji z misją budowy najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu, aby zapewnić europejską transformację ku zdekarbonizowanej przyszłości.

Przewodząc rozwojowi nowej branży baterii, Northvolt chce być przykładem i wzorem do naśladowania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Aby zrealizować tę ambicję na dużą skalę i w szybkim tempie, Northvolt przyjął unikalne podejście polegające na integracji znacznych części łańcucha wartości baterii, w tym produkcji katod, produkcji ogniw i recyklingu, w ramach własnej działalności.

Od momentu założenia w 2016 roku, firma dynamicznie się rozwinęła i posiadając kilka zakładów w Europie i Ameryce Północnej.

Northvolt zatrudnia około 6000 pracowników. Do tej pory spółka pozyskała kontrakty o wartości ponad 50 miliardów dolarów od takich kluczowych klientów, jak BMW, Fluence, Scania, Volkswagen, Volvo Cars i Polestar oraz wsparcie finansowe w wysokości 15 miliardów dolarów, według danych z maja 2024 roku.

Od 2018 roku Northvolt działa również w Polsce, gdzie produkuje systemy bateryjne dla przemysłu oraz bateryjne systemy magazynowania energii na bazie ogniw dostarczanych z pierwszej gigafabryki firmy w Szwecji, Northvolt Ett. W maju 2023 roku firma ukończyła w Gdańsku budowę największej w Europie fabryki magazynów energii (Northvolt Dwa).

Kehua Tech

Bazując na 35-letnim doświadczeniu w technologii elektroenergetycznej, Kehua posiada zróżnicowane rozwiązania i bogate doświadczenie projektowe w dziedzinie fotowoltaiki, magazynowania energii, mikrosieci i zintegrowanych usług energetycznych. Wraz z partnerami w ponad 100 krajach i regionach, Kehua promuje transformację infrastruktury energetycznej za pomocą technologii sprawiając, że czysta energia staje się siłą napędową świata. Do 2023 roku instalacje fotowoltaiczne Kehua przekroczyły 46 GW, a inwestycje w magazyny energii wyniosły ponad 15,2 GW/8,2 GWh na całym świecie.

W dziedzinie fotowoltaiki dostarcza kompleksowe rozwiązania obejmujące pełne spektrum zastosowań, które są szeroko wykorzystywane w różnych scenariuszach energetycznych, takich jak elektrownie wielkoskalowe, przemysłowe, komercyjne i mieszkaniowe itp.; w dziedzinie magazynowania energii dostarcza rozwiązania do magazynowania energii przed licznikiem i za licznikiem. W dziedzinie mikrosieci posiada bogate doświadczenie w zastosowaniach C&I, centrach danych, ładowaniu pojazdów elektrycznych i obszarach pozbawionych zasilania / słabo zasilanych.

Obecnie Kehua zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem wielkości dostaw PCS (S&P Global) i jest dostawcą magazynów energii Tier 1 (BloombergNEF). W przyszłości Kehua będzie nadal niezawodnym ekspertem w dziedzinie fotowoltaiki i ESS, będzie tworzyć czystą energię i angażować się w zapewnienie życia bez emisji dwutlenku węgla.

ELSTA

Elsta działa na rynku od 1988 roku. Podstawę oferty stanowią kompleksowe usługi w zakresie produkcji i dostaw urządzeń elektrycznych dla przemysłu. Projektujemy i dostarczamy rozdzielnice niskiego napięcia, w pełni wyposażone stacje kontenerowe oraz modułowe magazyny energii. Ciągle rozszerzamy naszą ofertę o autorskie rozwiązania.
Posiadamy kompetencje związane z projektowaniem części elektrycznej dla obiektów przemysłowych, kompletacją dostaw, pracami instalacyjnymi oraz serwisem. Wykonujemy prace w zakresie rozwiązań automatyki i sterowania. Elastyczność oferty połączona z fachową wiedzą umożliwia dostosowanie projektu i sposobu jego wykonania do indywidualnych potrzeb zamawiającego.

TFK.Group

TFK.Group to jeden z liderów na globalnym rynku przewodów i systemów kablowych, posiadający zakłady produkcyjne w Europie i sieć dystrybucji w wielu krajach. TFK.Group składa się z kilku spółek handlowych, licznych zakładów produkcyjnych oraz jednostek serwisowych i centrów badawczo-rozwojowych. W efekcie realizacji stabilnej strategii rozwoju w sierpniu 2017 r. TFK.Group nabyła brytyjską spółkę JDR Cable Systems – wiodącego producenta kabli podmorskich i dostawcę usług offshore i onshore dla globalnego przemysłu energetyki wiatrowej. TFK.Group należy do wąskiej grupy kilku najbardziej wyspecjalizowanych i zaawansowanych technologicznie dostawców systemów kablowych wysokich i bardzo wysokich napięć. 

SOCOMEC

SOCOMEC POLSKA Sp. z o.o. jest spółką córką francuskiej, rodzinnej firmy SOCOMEC powstałej w 1922 roku. Od powstania firma działa w branży elektrotechnicznej. Siedziba firmy mieści się w Alzacji, w miejscowości Benfeld, około 20 km na południe od Strasburga. Firma jest obecna na całym świecie i to zarówno jeśli chodzi o sprzedaż jak i zakłady produkcyjne. Globalnie zatrudnia ponad trzy i pół tysiąca pracowników. Aktywność firmy skupia się w czterech obszarach: aparatura łączeniowa i pomiarowa, zasilacze UPS i przełączniki statyczne, usługi serwisowe oraz magazynowanie energii. Aparaturę łączeniową niskiego napięcia produkuje w zakresie do 16 do 6300 A. Marki produktów Socomec to szeroko znane wśród klientów: automatyczne przełączniki zasilania serii ATyS, mierniki parametrów sieci Diris, wieloobwodowy system pomiarowy Digiware, modułowe zasilacze UPS serii Modulys.

Magazyny energii to najmłodsza część aktywności firmy. Prace nad magazynami energii Socomec zpoczął w 2013 roku i ma w tym zakresie duże doświadczenie i bogate portfolio zrealizowanych projektów na całym świecie. Firma specjalizuje się w dostawach magazynów o mocy od 100 kVA do 6 MVA i pojemności od 186 kWh do 20 MWh. W ramach oferty proponuje również pełną opiekę serwisową nad magazynami energii połączoną z wydłużeniem gwarancji do 10 lat.  Oddział SOCOMEC w Polsce powstał pod koniec 2011 roku, a produkty firmy są obecne na rynku polskim od blisko trzydziestu lat.

VEOLIA TERM

Veolia term, poprzez swoje spółki zależne, jest dostawcą ciepła systemowego dla klientów w 60 miastach w Polsce. Realizując założenia polityki zrównoważonego rozwoju Grupy Veolia w Polsce, tworzy i wdraża rozwiązania efektywne energetycznie i optymalne dla środowiska i społeczności lokalnych. Veolia term wchodzi w skład Grupy Veolia w Polsce od 2008 r.

Grupę Veolia term tworzy sześć spółek: Veolia Północ, Veolia Szczytno, Veolia Wschód, Veolia Południe, Veolia Zachód oraz Veolia term. Jest właścicielem 63 ciepłowni, dwóch elektrociepłowni i czterech silników kogeneracyjnych. Dostarcza efektywne rozwiązania energetyczne dla budynków użyteczności publicznej, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, obiektów przemysłowych, biurowców, centrów handlowych oraz klientów indywidualnych. 

Grupa Veolia w Polsce, do której należy Veolia term, dąży do tego, by stać się wzorcową firmą w obszarze transformacji ekologicznej. Od 25 lat jest sprawdzonym partnerem miast i przemysłu na terenie całego kraju. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu oferuje innowacyjne usługi dostosowane do potrzeb klientów. Inwestując w rozbudowę i modernizację swojej infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej, a także rozwijając działalność w zakresie efektywnego zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej zapewnia najwyższą jakość usług. Wpisując się w model gospodarki o obiegu zamkniętym tworzy i wdraża rozwiązania efektywne ekonomicznie i przyjazne dla środowiska przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju miast i przemysłu.

GoldenPeaks Capital

GoldenPeaks Capital to globalna grupa inwestycyjna, której celem jest tworzenie wartości i zapewnianie rozwoju poprzez międzynarodowe podmioty zależne, działające głównie w sektorach wytwarzania energii odnawialnej, handlu i inwestycji. Grupa GoldenPeaks Capital jest obecna i silnie reprezentowana w Polsce, rozwija i inwestuje w budowę wielkoskalowych farm fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii.

Martifer Renewables S.A.

Martifer Renewables S.A. jest częścią portugalskiej Grupy Martifer działającej na kilku kontynentach. Nasza spółka ma doświadczenie w rozwoju, budowie oraz utrzymaniu i eksploatacji farm wiatrowych. Poza elektrowniami wiatrowymi, pracujemy też nad projektami farm fotowoltaicznych, z których pierwsze powstają na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. W Polsce wybudowaliśmy dotąd cztery operujące farmy wiatrowe o łącznej mocy 90MW – Łęki Dukielskie 10MW (2009r.), Bukowsko 18MW (2011r.), Rymanów 26MW (2013r.) i Gizałki 36MW (2015r.) Wszystkie cztery projekty zostały sprzedane do IKEA, a Martifer odpowiada za ich utrzymanie i eksploatację.

MEB

MEB Group to grupa firm działających na arenie międzynarodowej m.in. w Niemczech, Polsce i Austrii.
MEB jako lider, prekursor i trendsetter wdraża światowe rozwiązania na europejskim rynku w zakresie odnawialnych źródeł energii, magazynowania i zarządzania energią, infrastrukturą e-mobilności, technologii wodorowej oraz realizacji elektrowni wiatrowych.
Firma MEB należy do czołówki mającej wpływ na kształtowanie się nowych tendencji i kierunków w obszarze innowacyjnych rozwiązań na rynku OZE. Misją jej jest, aby pionierskie i modelowe rozwiązania znalazły zastosowanie na terenie całej Polski i przyczyniły się do zwiększenia stabilności systemu i bezpieczeństwa energetycznego kraju, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Firma MEB niezależenie od rodzaju i wielkości działalności klienta zapewnia odpowiednie rozwiązania poprzez wytwarzanie, magazynowanie i zarządzanie energią elektryczną. Działa wielowymiarowo i kompleksowo – od projektu, poprzez realizację, a następnie serwis. Ponad 13 lat doświadczenia w branży, blisko 300 wykwalifikowanych specjalistów, a także grupa ponad 20-stu niezależnych ekspertów i rzeczoznawców w dziedzinie elektrotechniki, energetyki i OZE przekłada się na pionierskie i nowatorskie projekty.

HUAWEI

Huawei jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań informacyjnych, komunikacyjnych (ICT) i urządzeń inteligentnych. Zintegrowane rozwiązaniom w czterech kluczowych dziedzinach: sieciach telekomunikacyjnych, informatyce, urządzeniach inteligentnych i usługach w chmurze, to dążenie do udostępnienia technologii cyfrowej każdej osobie, domowi i organizacji, aby stworzyć w pełni skomunikowany, inteligentny świat. Kompleksowa oferta produktów, rozwiązań i usług firmy Huawei jest bezkonkurencyjna oraz bezpieczna.
Poprzez otwartą współpracę z partnerami tworzą trwałą wartość dla swoich klientów, pracując nad wzmacnianiem ludzi, wzbogacaniem życia domowego i inspirowaniem innowacji w organizacjach o różnym kształcie i wielkości. W Huawei innowacje koncentrują się na potrzebach klientów. Firma intensywnie inwestuje w badania, koncentrując się na przełomach technologicznych, które napędzają świat.

ONDE

ONDE jest czołowym generalnym wykonawcą farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce z ponad 80% udziałem tego typu realizacji w przychodach w roku 2020. Spółka jest beneficjentem obecnej i planowanej transformacji energetycznej Polski do roku 2050. ONDE ma ponad 50% udziału w rynku budowy farm wiatrowych oraz 10%. w budowie farm fotowoltaicznych w Polsce. ONDE zrealizowało blisko 250 projektów budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej osiągalnej mocy niemal 3000 Mw.

Sungrow: Globalny Lider Rozwiązań ESS - Kompleksowe Rozwiązania DC i AC.

Sungrow jest liderem w branży systemów magazynowania energii (ESS) i wyróżnia się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku dostawców całościową ofertą (kontenery bateryjne, inwertery, stacje transformatorowe i rozdzielnice średniego napięcia). Według najnowszej analizy Wood Mackenzie, Sungrow dominuje na rynku, zajmując pierwsze miejsce z 16% udziałem w globalnych dostawach (MWh).

Oferta ESS w Sungrow koncentruje się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań, które odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie inwestorów na całościową obsługę we współpracy z pojedynczym partnerem. Dzięki globalnej obecności Sungrow ma dostęp do wiedzy i doświadczenie z wielu zagranicznych wdrożeń, w tym z Europy. Dzięki temu jesteśmy partnerem nie tylko przy dostawie urządzań, ale także na wczesnym etapie planowania projektu. Nasza oferta obejmuje wsparcie techniczne, dostawę urządzeń, usługi serwisowe (rozszerzona gwarancja i gwarantowana wydajność) oraz wsparcie przy realizacji kontraktu (zarządzanie projektem).

W Sungrow jesteśmy przekonani, że nasze zaangażowanie w innowacje i dążenie do doskonałości w każdym aspekcie naszej działalności pozwoli nam utrzymać i rozszerzać naszą pozycję lidera na Polskę i kraje regionu Europy Środkowo- Wschodniej. Zapraszamy do współpracy z nami, aby razem kształtować przyszłość nowoczesnej energetyki.

Elmech

Elmech-ASE Sp. z o.o.to jeden liderów polskiego rynku produkcji przemysłowych magazynów energii, filtrów aktywnych i zasilania gwarantowanego. Firma od 1987 r. zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki oraz energoelektroniki. Opracowała wiele nowatorskich konstrukcji dla magazynowania energii, konwersji energii, ładowania, nadzoru i zarządzania bateriami akumulatorów oraz poprawy jakości energii. Jej najnowszym produktem jest przemysłowy magazyn energii. Produkowane w Pruszczu Gdańskim magazyny są stworzone w oparciu o własną technologię zarządzania energią elektryczną. Sercem magazynu energii jest wielokrotnie doceniany filtr aktywny XINUS, który zarządza przepływami energii i poprawia jej jakość kompensując moc bierną i wyższe harmoniczne. Wyposażony w system chłodzenia i instalację przeciwpożarową magazyn energii jest w pełni bezpieczny dla jego użytkowników i otoczenia. 

Polenergia

Polenergia to największa polska, prywatna grupa energetyczna składająca się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł, dystrybucji i obrotu oraz sprzedaży energii elektrycznej dla klientów detalicznych i biznesowych. Kreuje innowacyjne rozwiązania łączące zeroemisyjną energetykę systemową z energetyką prosumencką. Stojąc u progu ogromnej transformacji polskiego rynku energii, Polenergia wspiera wysiłki związane z rozwojem gospodarki niskoemisyjnej, czystych i odnawialnych źródeł energii, a także dążenia UE do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Misją Grupy jest umocnienie pozycji lidera zmieniającego rodzimy rynek energetyczny, który prowadzi Polskę w kierunku miksu energetycznego opartego na czystych i odnawialnych źródłach energii. Jako pierwsza firma wprowadziła na rynek standard Energia 2051 zgodny z wytycznymi Green Deal, które będą obowiązywały dopiero w 2051 roku. Strategicznym projektem realizowanym przez Polenergię jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. Grupa angażuje się w rozwój projektów lądowych farm wiatrowych, wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych oraz zaawansowanych technologii gazowych, będących wstępem do wielkiej transformacji wodorowej, do której spółka w najbliższych latach chce być w pełni przygotowana. Od 2005 roku akcje Polenergii są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” uhonorowała Polenergię nagrodą „Byka i Niedźwiedzia” dla najlepszej spółki indeksu sWIG80 w 2018 roku.

Członkowie Wspierający

ENGIE

ENGIE Zielona Energia to spółka należąca do międzynarodowego koncernu ENGIE, obecnego w ponad 30 krajach na świecie, działającego w obszarze niskoemisyjnej energii i usług. Grupa ma silną pozycję w Europie, jest liderem transformacji energetycznej i jednym z największych dostawców energii na świecie. Dla odbiorców przemysłowych oferuje produkty związane z energią odnawialną, w tym umowy PPA. Ma duże doświadczenie w realizacji inwestycji OZE, a także jest obecna na wszystkich rynkach kluczowych dla wzrostu energii odnawialnej. Firma ENGIE stale inwestuje w badania i rozwój, aby oferować nowoczesne i efektywne rozwiązania z zakresu energii odnawialnej, umożliwiającej klientom zmniejszenie emisji CO2 i obniżenie kosztów energii. ENGIE Zielona Energia poprzez swoje działania w znaczący sposób przyczynia się do transformacji sektora energetycznego w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologicznej przyszłości. ENGIE jest również jedynym dużym dostawcą, który podpisał korporacyjną umowę PPA na energię słoneczną, lądową i morską w 2023 roku. W Polsce ENGIE posiada farmy wiatrowe o mocy 241 MW oraz fotowoltaiczne o mocy 120 MWp, które produkują rocznie ponad 700 GWh zielonej energii. Dzięki produkcji energii z odnawialnych źródeł nie emituje zanieczyszczeń i pozostaje węglowo neutralna. Sprzedawana przez ENGIE energia zasila największe firmy na terenie całego kraju, co przybliża je do osiągnięcia neutralności węglowej.

Więcej informacji: https://www.engie-zielonaenergia.pl/

Prime PV

PRIME PV SA, będąca częścią Grupy PRIME PV, reprezentuje spółkę z sektora energii odnawialnej. Grupa PRIME PV, ambitnie patrzy w przyszłość, gdzie czysta, ogólnodostępna energia stanowi znaczący wkład w krajowej produkcji netto, w której posiada realny wpływ na kształtowanie zmian klimatycznych, a  Zespół jej specjalistów i ekspertów, znajduje się w gronie liderów transformacji energetycznej. Dlatego już dziś PRIME PV, stawia na odnawialne źródła energii dynamicznie rozszerzając swój zakres działalności i kompetencji. Specjalizuje się w wielkopowierzchniowych instalacjach fotowoltaicznych. Spółkę wpierają solidne fundamenty: polski kapitał, profesjonaliści w każdym obszarze  działalności oraz dobre praktyki, które Grupa PRIME PV nabyła w ostatnich 2 latach przy rozwoju i budowie ok. 100 MWp, oraz projektowania ok. 2GWp.

Strategia Grupy PRIME PV, opiera się na czterech podstawowych obszarach energetyki odnawialnej, tworzących spójną całość w cyklu życia instalacji fotowoltaicznej (PV) tj.:

 • rozwój projektów (do etapu gotowości do budowy),
 • generalne wykonawstwo,
 • produkcja zielonej energii,
 • serwisowanie farm i handel energią.

Transformacja energetyczna, ze szczególnym uwzględnieniem usług elastyczności, bilansowania, zarządzania i magazynowania zielonej energii, stwarza nowe wyzwania i możliwości zarówno dla PRIME PV, jak i dla całego polskiego rynku elektroenergetycznego.

IFS Polska sp. z o.o.

IFS Polska sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem systemów eksperckich, w tym energoelektronicznych, elektronicznych, automatyki przemysłowej oraz systemów dla energetyki zawodowej – wyposażonych w autorskie oprogramowanie wbudowane. Firma z powodzeniem działa już ponad 14 lat i opiera się na polskiej myśli technologicznej. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem projektują, budują i dostarczają niezawodne, funkcjonalne oraz w pełni bezpieczne przemysłowe magazyny energii, bateryjne zasobniki energii, przekształtniki DC/DC, testery baterii oraz rozwiązania dla energetyki zawodowej.

IFS Polska jest producentem własnego innowacyjnego systemu zarządzania energią dla zasobników bateryjnych (BMS). System został bardzo dobrze odebrany na rynku. Wraz z autorskim systemem EMS (Energy Management System) stanowiąc produkt kompletny, stosowalny w dużych systemach BESS. Dodatkowo, wyjątkowa elastyczność systemów pozwala na ich swobodną integrację z infrastrukturą i systemami Klientów. Dzięki temu IFS ma możliwość zaoferowania nowoczesnej, sprawdzonej w działaniu, niszowej technologii, która pozwala kształtować magazyny energii pod kątem dowolnych systemów OZE czy też dedykowanych rozwiązań przemysłowych. Całość dopełnia obudowa kontenerowa z aktywnymi systemami P.Poż oraz klimatyzacją w standardzie. Jako generalny wykonawca IFS dostarcza klientom produkt od projektu pod „klucz” zapewniając najwyższy standard wykonania i obsługi.

Więcej informacji: https://www.ifspolska.pl/pl/

Better Energy

Better Energy to spółka z branży energii odnawialnej, która uruchamia nowe zielone moce wytwórcze. Kompleksowo rozwija, buduje, eksploatuje i jest właścicielem wielkoskalowych instalacji OZE. Skupia się na tworzeniu wartości w ujęciu lokalnym i regionalnym i chce działać na rzecz wsparcia przyrody. Czysta energia elektryczna, którą dostarcza jest bardziej atrakcyjna cenowo od węgla, ropy naftowej czy gazu. Jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców energii słonecznej w Europie Północnej. Całkowity portfel farm fotowoltaicznych Better Energy na etapie rozwoju przekroczył 13 GW, natomiast w Polsce spółka przyłączyła do sieci 236 MW.

Więcej informacji: https://www.betterenergy.com/poland/

SRS Group

SRS Group należy do jednej z największych i najdynamiczniej rozwijających się w Polsce grup z obszaru recyklingu urządzeń elektrycznych, elektronicznych, baterii przenośnych, baterii przemysłowych oraz modułów PV. Jest nową jakością na rynku recyklingu; łączy doświadczenie biznesowe zespołu specjalistów oraz wiedzę, którą grupa MB nabyła przez 15 lat swojej działalności.

SRS Group koncentruje się na rozwijaniu zrównoważonych łańcuchów dostaw, przy jednoczesnym dostarczaniu wiedzy i skutecznych narzędzi swoim partnerom, dążącym do osiągnięcia celów w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz zero emisyjności. Oferuje szeroki zakres usług w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego, w tym:

 1. Kompleksowe zarządzanie e-odpadem, odpadem OZE, odpadem bateryjnym oraz tekstylnym dla firm oraz ich łańcuchów dostaw
 2. Doradztwo środowiskowe, w tym raportowanie BDO
 3. Wykonanie ustawowych obowiązków w imieniu firm wprowadzających baterie przenośnie, przemysłowe i samochodów
 4. Dedykowane usługi i projekty w zakresie GOZ
 5. Konsulting z zakresu strategii ESG i redukcji CO2

Więcej informacji:  https://srsgroup.pl/pl/strona-tytulowa/

DEHN POLSKA

DEHN POLSKA sp. z o.o. jest spółką-córką firmy DEHN SE − niemieckiego lidera w zakresie produkcji komponentów ochrony odgromowej, urządzeń ochrony przepięciowej oraz sprzętu bezpieczeństwa.

Od ponad 20 lat DEHN propaguje w Polsce zasady tworzenia bezpiecznych i skutecznych instalacji odgromowych i przepięciowych. Firma organizuje liczne seminaria i szkolenia praktyczne. Doradcy techniczni pomagają w projektowaniu ochrony i doborze urządzeń do zabezpieczania sieci elektrycznych niskiego napięcia oraz sieci teleinformatycznych (LAN, automatyka, systemy pomiarowe, systemy alarmowe, instalacje antenowe, w tym infrastruktura łączności bezprzewodowej, telefonii komórkowej, telewizji przemysłowej itp.). Urządzenia DEHN chronią także systemy odnawialnych źródeł energii (farmy wiatrowe, instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii) oraz infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych (e-mobilność) i stacje tankowania wodorem.

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Poznaniu (dawne Centralne Laboratorium Akumulatorów i Ogniw) jest wyspecjalizowaną jednostką naukową realizującą prace podstawowe, przemysłowe i rozwojowe z zakresu chemicznych źródeł prądu.

Kierunki obecnie realizowanych projektów B+R związane są z: akumulatorami litowymi (w tym Li-S), bateriami rezerwowymi, ogniwami paliwowymi, kondensatorami elektrochemicznymi, nowymi materiałami oraz nowymi układami prądotwórczymi ( w tym Zn-air), technologiami dual-use, rozwiązaniami „second life” dla akumulatorów z EV, technologiami dla e-mobility, OZE i GOZ

Laboratorium Badań Chemicznych Źródeł Prądu jest akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji i wykonuje badania parametrów elektrycznych, mechanicznych, klimatycznych, bezpieczeństwa użytkowania i transportu wszystkich rodzajów akumulatorów i baterii.

Bazując na wieloletniej praktyce i wiedzy, jednostka realizuje ekspertyzy poawaryjne i reklamacyjne. Oferuje usługi certyfikacyjne, szkoleniowe i doradcze z dziedziny budowy, działania i eksploatacji magazynów energii. Jest też jedynym w Polsce producentem baterii termicznych do amunicji precyzyjnego rażenia.

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Poznaniu posiada doświadczenie w zdobywaniu i realizowaniu projektów B+R finansowanych ze środków krajowych i unijnych. Projektując innowacje, odpowiada na realne potrzeby użytkowników, przeprowadza analizy rynku i współpracuje z przedsiębiorcami, aby razem tworzyć konkurencyjną, niskoemisyjną i nowoczesną gospodarkę.

Krajowy Instytut Doradztwa Energetycznego

Krajowy Instytut Doradztwa Energetycznego to niezależna firma doradczo-konsultingowa z obszaru energetyki z pasją do rewolucjonizowania przemysłu energetycznego.
Od kilku lat wyznacza standardy poprzez zaangażowanie, kompetencje oraz oferowanie unikalnych, dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań. Jako jedyna firma na rynku proponuje model pracy z klientem dla klienta i na jego rzecz. Klientów obsługuje kompleksowo, oferując usługi z zakresu efektywności energetycznej, strategii zeroemisyjnych, samowystarczalności energetycznej, audytów i badań, a także doradztwa inwestycyjnego OZE. KIDE działa w schemacie Analiza-Rekomendacja-Optymalizacja oraz Badanie-Przygotowanie-Wykonanie. Brand istnieje na rynku od 2017 roku, ale firmę tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Enson

Enson to polski producent konstrukcji dla branży PV. Dzięki unikalnemu podejściu do projektowania jest w stanie dostarczać dedykowane konstrukcje na wymagające inwestycje. Tylko w Polce jest ponad 400 MW zrealizowanych projektów farm fotowoltaicznych wykorzystujących rozwiązania Enson. Referencje czołowych europejskich inwestorów potwierdzają reputację solidnego partnera biznesowego, charakteryzującego się najwyższą jakością i efektywnością w współpracy. Zespół wykwalifikowanych inżynierów różnych specjalizacji stale doskonali konstrukcje wolnostące. Firma buduje nowy zakład produkcyjny, który wyposażony będzie w nowoczesny park maszynowy. Dzięki temu będzie w stanie dostarczać ponad 1,5 GW konstrukcji rocznie.

Kelfield

Misją Kelfield jest poprawa warunków środowiska poprzez wykorzystanie zasobów naturalnych do produkcji energii elektrycznej. Kelfield Sp. z o. o. jest firmą o innowacyjnym podejściu do rozwoju projektów związanych z energią odnawialną. Współpracuje z rolnikami, właścicielami ziemskimi, instytucjami państwowymi oraz jednostkami badawczymi.

Swoją działalność skupia na agrowoltaice (APV) będącej połączeniem działalności rolniczej oraz produkcji energii z promieni słonecznych z wykorzystaniem pionowych systemów wsporczych. Ponadto Kelfield zajmuje się projektowaniem farm wiatrowych na działkach właścicieli ziemskich, rozszerzając swoje innowacje na różne dziedziny.

W przyszłości firma planuje rozpocząć działalność w zakresie carbon farming, co jest kluczowym krokiem w redukcji emisji dwutlenku węgla poprzez specjalne praktyki rolnicze. Dążąc do zrównoważonego rozwoju Kelfield planuje również rozwijać magazyny energii, co może znacząco wpłynąć na stabilność sieci energetycznych.

Zaangażowanie w różnorodne dziedziny energii odnawialnej sprawia, że Kelfield jest liderem w innowacjach, przyczyniając się do globalnych działań na rzecz ochrony środowiska.

Qair

Qair Polska, niezależny producent energii odnawialnej, jest częścią międzynarodowej Grupy wywodzącej się z Francji. Spółka jest obecna na polskim rynku od 2015 roku. Obecnie zatrudnia ponad 100 specjalistów. Firma posiada portfel aktywów wiatrowych i fotowoltaicznych obejmujący: 380 MW projektów w pełni operacyjnych, 120 MW w fazie realizacji oraz ponad 2,5 GW we wczesnej fazie rozwoju. Rozwija projekty magazynów energii oraz cablepooling.  Fundamentem Qair są wartości, którymi założyciel i pracownicy kierują się na co dzień: uczciwość w działaniu, troska o jakość życia następnych pokoleń oraz partnerstwo oparte na zaufaniu.  Qair napędza wiara w to, że dynamiczny rozwój jest możliwy w każdej szerokości geograficznej dzięki technologiom przyjaznym środowisku. Energia odnawialna produkowana w elektrowniach wiatrowych i fotowoltaicznych zlokalizowanych na terenie całej Polski w dużej części trafia do przedsiębiorstw, liderów swoich branż. Dzięki temu, Qair wspiera transformację energetyczną firm, umożliwiając realizację strategii ESG oraz przejście na ekologiczną stronę biznesu. Dotychczas podpisane kontrakty PPA przewidują dostawę energii na poziomie niema 4 TWh do 2038 roku.

Axpo

Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Od kilku lat Axpo angażuje się także w rozwój, budowę i optymalizację wielkoskalowych magazynów energii. Opierając się na swoim międzynarodowym doświadczeniu w obrocie energią, Grupa świadczy regulacyjne usługi systemowe przy wykorzystaniu magazynów, a także optymalizuje ich pracę na rynku spot. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, Axpo wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Na polskim rynku Axpo działa już od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci w Polsce mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia. Axpo Polska świadczy usługi także dla ponad 25 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, oferując od kwietnia 2020 roku energię wyłącznie z potwierdzeniem pochodzenia z OZE.

Wspierając transformację energetyczną w kraju, spółka rozwija również magazyny energii oraz rozszerza ofertę o duże projekty fotowoltaiczne. Axpo współpracuje z inwestorami, klientami i właścicielami gruntów, aby do 2030 roku wybudować własne źródła wytwórcze i magazynowe w Polsce.

SBB ENERGY

Firma SBB ENERGY SA posiada 30–letnie doświadczenie zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym prowadząc działalność w sektorach energetyki i przemysłu.

Do głównych obszarów działalności SBB ENERGY SA należą:

Kompleksowy rozruch bloków energetycznych, optymalizacja urządzeń oraz systemów energetycznych,  wielobranżowe montaże i remonty w sektorze energetycznym oraz przemyśle, rozruch oraz optymalizacja stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków, czyszczenie chemiczne oraz trawienie instalacji i urządzeń w sektorze energetycznym oraz przemyśle, badania laboratoryjne umożliwiające opracowanie optymalnych technologii dla potrzeb realizowanych procesów chemicznego czyszczenia, montaże elektryczne oraz AKPiA wraz z dostawą sprzętu i rozdzielnic w sektorze energetycznym oraz przemyśle.

MetalERG

Firma Metalerg od blisko 30 lat prowadzi działalność produkcyjną w zakresie szeroko pojętej obróbki metali. W portfolio firmy jest produkcja kotłów na biomasę EKOPAL, produkcja urządzeń (w tym linii transportowych w halach produkcyjnych, pieców do wytopu aluminium), ale i reduktorów medycznych do instalacji tlenowych. Na potrzeby swojej produkcji w ok 15% firma korzysta z OZE, planuje zwiększać udział OZE w całości zapotrzebowania na energię, a docelowo optymalizować gospodarkę energią z wykorzystaniem magazynów.

ECOENER

Jesteśmy specjalistami w zakresie rozwoju, budowy i zarządzania energią odnawialną. Budujemy i eksploatujemy elektrownie wodne, farmy wiatrowe i fotowoltaiczne elektrownie słoneczne. Opanowaliśmy trzy technologie, coś, co jest w zasięgu niewielu firm. Wytwarzamy energię odnawialną, aby przyczynić się do prawdziwie zrównoważonego rozwoju. Współpracujemy z producentami ze światowymi referencjami urządzeń TIER 1, które gwarantują swoją trwałość i niezawodność.

FOTOWATIO RENEWABLE VENTURES(FRV)

FRV spółka należąca do Abdul Latif Jameel Energy, jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań z obszaru energii odnawialnej. W ramach realizacji ambicji utrzymywania pozycji lidera światowej transformacji ku bardziej zrównoważonej przyszłości energetyki, ta założona w 2006 roku firma zwiększyła tempo realizacji swojej strategii rozwoju, przekształcając się z dewelopera w niezależnego producenta energii (IPP).

KANCELARIA FINANSOWA RAFAŁ SROKA

Rafał Sroka posiada bogate doświadczenie w branży energetycznej, bankowości inwestycyjnej oraz ubezpieczeniach gospodarczych zdobyte podczas wielu lat pracy dla tych sektorów w dużych międzynarodowych firmach. Jego praca skupia się na kompleksowym zarządzaniu ryzykiem w sektorze energetycznym, w tym na analizie i ocenie ryzyka związanego z wytwarzaniem, dystrybucją i handlem energią oraz na optymalizacji procesów biznesowych.
Jego wiedza i doświadczenie pozwalają mu na udzielanie fachowej porady i rekomendacji związanych z analizą ryzyka w sektorze energetycznym. Jako Board Advisor pomaga przedsiębiorstwom w rozwoju strategii zarządzania ryzykiem, identyfikacji ryzyka oraz w opracowywaniu i wdrażaniu planów ubezpieczeniowych. Rafał wykorzystuje swoje umiejętności w zakresie analizy danych i ryzyka, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów przedsiębiorstw w sektorze energetycznym.
Jest cennym partnerem dla przedsiębiorstw, które chcą skutecznie zarządzać ryzykiem i osiągnąć sukces w sektorze energetycznym. Rafał zawsze stawia na pierwszym miejscu potrzeby swoich klientów i dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć im najlepsze rozwiązania.

BMZ

Firma BMZ Poland specjalizuje się w dostarczaniu inteligentnych systemów zasilania. Skupiając się na potrzebach klienta i rozwijaniu nowoczesnych systemów, BMZ Poland zajmuje ważną pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku baterii litowo-jonowych. Mając blisko 30 letnie doświadczenie, 2000 klientów oraz około 250 nowych projektów rocznie, BMZ odgrywa wiodącą rolę w Europie w dziedzinie profesjonalnego projektowania i wytwarzania inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii. Grupa BMZ zatrudnia obecnie około 3000 pracowników w Niemczech, Polsce, USA, Chinach, Francji, Japonii oraz Wielkiej Brytanii.
Systemy bateryjne BMZ znajdują się w szerokiej gamie produktów na całym świecie. Firma zyskała zaufanie wiodących światowych marek w taki sektorach jak: elektryczny transport publiczny, projektowanie i produkcja rowerów elektrycznych, magazynowanie energii, produkcja narzędzi ogrodowych, elektronarzędzi oraz urządzeń medycznych. BMZ Poland koncentruje się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do sektora zelektryfikowanego transportu publicznego.

OX2

OX2 rozwija, buduje oraz sprzedaje lądowe i morskie farmy wiatrowe oraz farmy fotowoltaiczne. Firma oferuje także zarządzanie farmami wiatrowymi i słonecznymi po zakończeniu budowy. Portfel projektów deweloperskich OX2 obejmuje inwestycje wiatrowe oraz fotowoltaiczne zarówno własne, jak i nabyte w drodze przejęcia praw do projektu, na różnych etapach rozwoju. Firma jest również aktywna w obszarze rozwoju technologii energetyki odnawialnej, takich jak wodór i magazynowanie energii.

ADM POLAND

ADM działa na rynku energii odnawialnej od 2013 roku. Przez ten czas firma zbudowała zespół ekspertów specjalizujących się w energetyce rozproszonej, który gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług. Kompetencją firmy jest kompleksowe wsparcie klientów w zakresie tworzenia i rozwijania klastrów energii i spółdzielni energetycznych oraz budowy niezależnych systemów dystrybucyjnych energii elektrycznej i ciepła. ADM przeprowadza analizy techniczno-ekonomiczne inwestycji w źródła wytwórcze OZE, kogeneracyjne oraz w magazyny energii; wspiera w doborze technologii oraz parametrów technicznych magazynów energii.  

STAY-ON

STAY-ON, będąc grupą firm takich jak STAY-ON Storage Engineering Sp. z o.o. czy STAAY-ON Energy Management Sp. z o.o., oferuje magazyny energii oraz systemy zarządzania energią (EMS). Grupa specjalizuje się w rozwiązaniach bezpiecznych dla inwestora jak i użytkownika. Swoją aktywnością obejmuje projektowanie i integrację systemów w układzie jedno lub wielo-technologicznym (hybrydowym) oraz zaawansowane systemy sterowania i optymalizacji całych systemów energetycznych. STAY-ON to grupa ekspertów o dużym doświadczeniu w dziedzinie oferowanej technologii z dogłębną znajomością specyfiki rynku. 

ENERGIA MW

Firma istnieje od 1986 r. Zajmuje się analizami energetycznymi dotyczącymi źródeł odnawialnych, wiatrowych i magazynów energii. MW Energia oferuje swoim klientom analizy techniczno-ekonomiczne związane głównie z energetyką odnawialną. Prowadzi szeroko pojęte doradztwo w zakresie energetyki i źródeł odnawialnych.
Firma występuje też jako inżynier kontraktów przy budowach GPZ czy stacji zasilania. Ponad 50-letnie doświadczenie zawodowe Mieczysława Wrocławskiego, założyciela MW Energia, w zakresie systemów dystrybucyjnych, to gwarancja rzetelności i usług na najwyższym poziomie.

ENCOS

Encos Sp. z o.o. działa na rynku blisko 10 lat. Świadczy usługi w zakresie energetyki, m.in. dla sektora przedsiębiorstw, podmiotów publicznych, operatorów systemu przesyłowego i dystrybucyjnego. Obszary specjalizacji firmy to wsparcie w zakresie: doradztwa inżynieryjnego w zakresie wykonywania analiz technicznych i ekspertyz, testów obiektowych, prac projektowych, prowadzenie procesu przyłączeniowego. Znaczny obszar związany jest z optymalizacją pracy źródeł wytwórczych i zakładów przesyłowych, obniżając koszty eksploatacyjne i podwyższając jakość i efektywne wykorzystanie zasobów energii elektrycznej. 

WAVEN

Waven tworzy systemy zasilania w oparciu o półprzewodnikowe harvestery energii niesionej przez fale elektromagnetyczne, które są obecne w środowisku miejskim, przemysłowym i naturalnym. Rozwiązania Waven przystosowane są do samodzielnego zasilania niskoprądowych urządzeń Internetu Rzeczy oraz do wydłużenia czasu pracy urządzeń działających w oparciu o klasyczne baterie. Systemy zasilania Waven znajdują zastosowanie w autonomicznych czujnikach, urządzeniach zdalnego sterowania i oświetlenia do zastosowania w domach, biurach, w fabryce i w środkach transportu są dzięki temu zasilane z elektrosmogu – czyli strat powstających w infrastrukturze energetycznej i telekomunikacyjnej.

SMA

Jako wiodący światowy specjalista w technologii systemów fotowoltaicznych z ponad 40 letnim doświadzczeniem, SMA wyznacza dziś standardy dla zdecentralizowanych, cyfrowych i odnawialnych źródeł energii jutra. Ponad 3000 pracowników SMA w 18 krajach poświęciło się temu zadaniu. Nasze innowacyjne rozwiązania dla każdego rodzaju zastosowań fotowoltaicznych zapewniają ludziom i firmom na całym świecie większą niezależność w zaspokajaniu ich potrzeb energetycznych. We współpracy z naszymi partnerami i klientami pomagamy ludziom przejść na samowystarczalne, zdecentralizowane i odnawialne źródła energii.

GoodWe

GoodWe jest wiodącym producentem inwerterów i systemów do magazynowania energii z fotowoltaiki, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju. Firma zatrudnia ponad 3000 pracowników w 20 różnych krajach oraz posiada zespół badawczo-rozwojowy (R&D) składający się z ponad 500 inżynierów zajmujących się ciągłą optymalizacją i nieustannym rozwojem technologii magazynowania energii. W 2021 roku firma została uznana za najbardziej stabilnego finansowo producenta falowników według rankingu Bloomberg New Energy Finance. W 2020 roku falowniki hybrydowe GoodWe znalazły się na pierwszym miejscu zestawienia Wood Mackenzie z udziałem w globalnym rynku wynoszącym ponad 15%. 

Corab

Corab to polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem w elektronice i produkcji komponentów ze stali i aluminium. Pierwsze kroki stawiali w branży satelitarnej, a ich produkty były eksportowane na każdy kontynent. Od wielu lat Corab prężnie działa w branży fotowoltaicznej jako producent systemów mocowań modułów oraz dystrybutor renomowanych marek. Misją firmy od początku jej powstania jest tworzenie wysokiej jakości wyrobów, bezpiecznych dla użytkownika. Obecnie wszystkie produkty są wytwarzane w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Bartoszycach. Park maszynowy składa się z nowoczesnych linii profilujących i jest najnowocześniejszy w tej części Europy. 

Klima-Therm

Klima-Therm funkcjonuje na rynku dostawców systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych od ponad 25 lat i jest jednym z liderów branży HVACR w Polsce. Firma tworzy grupę kilku powiązanych kapitałowo spółek o profilu produkcyjnym i dystrybucyjnym. Jako międzynarodowa organizacja z sukcesem realizuje działalność biznesową na rynku polskim, w Skandynawii, Niemczech, w krajach nadbałtyckich, a poza Europą – na terenie Stanów Zjednoczonych (USA). Do flagowych marek klimatyzacyjnych dystrybuowanych przez Klima-Therm należą Fujitsu, Kaisai, Klima-Therm by Clint i Klima-Therm by Sabiana. 

ZPUE

ZPUE S.A. jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży dystrybucji energii elektrycznej zarówno dla przemysłu, jak i energetyki oraz OZE. Dysponuje ogromnym potencjałem intelektualnym oraz wytwórczym. Wytwarzane przez ZPUE produkty są najwyższej jakości, a usługi na najwyższym poziomie. Najbardziej zaawansowane projekty nie stanowią wyzwań dla zespołu. Firma realizuje wiele dużych przedsięwzięć technologicznych pod względem skali oraz krótkiego terminu zakończenia. Jest obecna w każdym sektorze energetyki, od wytwarzania i dystrybucji, po przemysł i magazynowanie energii. Wspiera swoich klientów na każdym etapie projektu, od koncepcji po montaż i uruchomienie.

Korzyści z Członkostwa

Jesteśmy organizacją, która dba o lepsze warunki do rozwoju dla przedsiębiorstw z branży energetycznej, monitoruje bariery rozwoju branży i przygotowuje własne rekomendacje dla polskich organów rządowych.

Ponadto Członkowie Stowarzyszenia otrzymują: 

 • możliwość czynnego udziału w procesach legislacyjnych związanych z energetyką odnawialną oraz wpływu na kreowanie strategii i regulacji prawnych w zakresie magazynowania energii
 • dostęp do najnowszych informacji technicznych i prawnych z obszaru działalności Stowarzyszenia
 • wsparcie w nawiązywaniu kontaktów z pokrewnymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi
 • uczestnictwo w spotkaniach dedykowanych wyłącznie członkom Organizacji- networking
 • okazję do nawiązywania bezpośredniej współpracy z pozostałymi członkami
 • dostęp do informacji o wydarzeniach branżowych krajowych i zagranicznych 
 • obecność promocyjną i PR-ową podczas specjalnych wydarzeń m.in. podczas Kongresu Magazynowania Energii w Polsce

Dodatkowo informacja o przystąpieniu do Stowarzyszenia zostaje zamieszona wraz z logotypem Członka Stowarzyszenia na stronie internetowej PSME oraz jest przesyłana wszystkim członkom drogą meilową.