Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – PSME

SEMINARIUM „Wyzwania transformacji energetycznej Polski: magazynowanie energii i klastry energii” ​

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii działa na rzecz rozwoju magazynowania energii oraz energetyki rozproszonej w Polsce. Aktywnie wspiera rozwój branży uczestnicząc w pracach legislacyjnych związanych z energetyką i magazynowaniem energii. Ponadto integruje środowiska szeroko zainteresowane wdrażaniem nowoczesnych technologii, ochroną środowiska i rozwojem energetyki oraz promuje magazyny energii. Dlatego pragniemy dzielić się swoją wiedzą ze wszystkimi podmiotami zainteresowanymi zagadnieniami związanymi z energetyką odbiorcami. Nasze szkolenia są właśnie dla Ciebie. Jeśli tylko szukasz informacji związanych z magazynowaniem energii, znajdziesz je właśnie u nas.

OPIS SEMINARIUM

Szkolenie jest dedykowane do podmiotów, w tym również zagranicznych, które są zainteresowane szerszym kontekstem rozwoju energetyki rozproszonej oraz OZE w polsce. Szkolenie oferowane jest w języku angielskim.

Polski rynek energetyczny znajduje się w bardzo istotnym momencie. Rosnący popyt na energię elektryczną i zmiany w środowisku regulacyjnym wymuszają istotne modyfikacje w sektorze energii w Polsce. Dynamiczne procesy w otoczeniu prawnym stwarzają zupełnie nowe możliwości dla przedsiębiorstw z sektora energetycznego w Polsce. Transformacja energetyczna stwarza unikalną, niepowtarzalną możliwość do inwestycji w szczególności dla inwestorów dysponujących nowoczesnymi technologiami oraz kompetencjami. Webinarium prowadzą eksperci, których doświadczenie i zaangażowanie w rozwój branży energetycznej są gwarancją najwyższych standardów. Podczas webinarium eksperci podzielą się swoją wiedzą o polskim rynku magazynowania energii a także klastrach energii. Będą przedstawiane m. in. najbardziej innowacyjne przykłady najciekawszych projektów z zakresu magazynów energii spółek z sektora.

 

Termin seminarium zostanie podany w najbliższym terminie. Możliwa realizacja w formule wydarzenia zamkniętego.

W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt:

biuro@psme.org.pl

Harmonogram

Wyzwania transformacji energetycznej Polski: magazynowanie energii i klastry energii

10:00 - 10:45
Dojrzewanie do transformacji energetycznej. Obecna i przyszła rola magazynów energii w polskim systemie elektroenergetycznym. Michał Motylewski, radca prawny, managing counsel w warszawskim biurze Dentons, członek Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych.
Środowisko transformacji energetycznej – szerszy kontekst  Unijny Fundusz Innowacyjny – dostępne finansowanie w perspektywie 2030 r Środowisko transformacji energetycznej – Polska jako miejsce dla rozwoju magazynowania energii
Speakers:
Michał Motylewski
10:45 - 11:25
Klastry energii w Polsce na przykładzie Słupskiego Klastra Bioenergetycznego i Energetycznego Klastra Oławskiego EKO. Czy systemy magazynowania energii w klastrach są konieczne? Barbara Adamska, CEO ADM Poland, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii.
Klaster energii: co to jest i kto może w nim uczestniczyć? Certyfikacja klastrów energii Kto korzysta z klastrów energii? Czy w klastrze potrzebna jest jednostka samorządu terytorialnego? Klaster w Słupsku – konsekwentny rozwój lokalnego rynku energii Klaster Energii EKO Oława – największy komercyjny magazyn energii w Polsce Czy można utrzymać tempo rozwoju prosumenckich instalacji fotowoltaicznych bez klastrów energii i magazynów energii? Czy klaster energii jest sposobem na zintegrowanie dużych elektrowni OZE z siecią?
Speakers:
Barbara Adamska
11:25 - 12:10
Rynek magazynów energii w Polsce: stan obecny i perspektywy rozwoju. dr Paweł Grabowski, Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii
Produkcja i zużycie energii w Polsce Moc zainstalowana w magazynach energii w Polsce Oczekiwania dotyczące rozwoju rynku Czy OSD w Polsce potrzebują magazynów energii? Jakie mają strategie w tym zakresie? PGE i magazynowanie energii TAURON i magazynowanie energii ENEA i magazynowanie energii ENERGA i magazynowanie energii Podsumowanie – trzy filary Polskiej Polityki Energetycznej
Speakers:
Paweł Grabowski
12:10 - 12:40
Pytania i odpowiedzi i podsumowanie
Michał Motylewski
Michał Motylewski
Radca prawny
Specjalizuje się w prawie energetycznym, w szczególności w tematyce związanej z tworzeniem rynku wewnętrznego energii elektrycznej i gazu ziemnego w Unii Europejskiej i wdrażaniem reform rynku energii w Polsce, w tym obecnego pakietu Czysta Energia dla wszystkich Europejczyków. Łączy głęboką znajomość ram i obowiązków regulacyjnych oraz biznesowych i operacyjnych potrzeb przedsiębiorstw energetycznych w sektorach energii elektrycznej, ciepła i gazu. Posiada unikalne doświadczenie i rozumienie procesów typowych dla wszystkich segmentów rynku. Jego wiedza ekspercka spotyka się z uznaniem przez klientów korzystających z jego wsparcia w projektach i transakcjach w regionie Europy, Azji Centralnej i Indonezji. Regularnie reprezentuje klientów w projektach związanych z uchwalaniem nowych aktów prawnych, doradza podmiotom prywatnym i rządom (Węgry, Ukraina, Uzbekistan) przy tworzeniu i stosowaniu systemów wsparcia źródeł odnawialnych (OZE), instalacji magazynowania energii, rynku mocy oraz implementacji kodeksów sieci. Posiada bogate doświadczenie w zakresie obrotu energią elektryczną, ciepłem i gazem, zarówno w odniesieniu do kwestii regulacyjnych (taryfy, REMIT, MIFID 2) jak i stosunków kontraktowych, w tym wymiany transgranicznej, zasad alokacji zdolności przesyłowych (CACM) oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemów przesyłowych i dystrybucyjnych.
Barbara Adamska
Barbara Adamska
President of the PESA board / Prezes zarządu PSME
Barbara Adamska is an expert in distributed energy and energy storage, and the author of several dozen publications on photovoltaics, energy storage, and distributed energy. She serves as the President of the Polish Energy Storage Association, a member of the Country Coordinating Council for the Hydrogen Economy, a member of the Program Council of the Distributed Energy Network, and a permanent expert for the Parliamentary Energy and Climate Group. In 2013, Barbara founded ADM Poland, where she serves as CEO, providing consulting services on the Polish renewable energy market. She has been recognised as the Industry Personality at the International Renewable Energy Fair REenergy. According to Energy Storage Report, she is one of the 40 most influential women in the global energy storage industry. ---- Jest ekspertem w dziedzinie energetyki rozproszonej oraz magazynowania energii. Autorka licznych publikacji w prasie fachowej z obszaru transformacji energetycznej, lokalnych obszarów bilansowania oraz magazynowania energii. Inicjatorka i od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce, Dyrektor Sekcji Magazynowania Energii w Polskim Towarzystwie Fotowoltaiki. Ekspert Parlamentarnego Zespołu Energii i Klimatu oraz Członek Rady Programowej SKER. Założycielka i CEO firmy ADM Poland, od 2013 roku świadczącej usługi doradcze z zakresu energetyki rozproszonej. Doradca w zakresie modelowania biznesowego dla spółek działających w obszarze energetyki, rozwoju i wdrożenia usług z grupy bilansowania i zarządzania energią oraz budowy niezależnych systemów cieplnych i elektroenergetycznych. Autorka strategii działania oraz rozwoju dla 4 certyfikowanych klastrów energii. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego (MBA). Laureatka statuetki Osobowość branży Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy.
Paweł Grabowski
Paweł Grabowski
Wiceprezes zarządu PSME
Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami nowych technologii w kraju i za granicą. W przeszłości Dyrektor Zarządzający energoelektronicznego start-up’u AC Sp. z o.o., który w krótkim czasie stał się jedną z wiodących firm technologicznych w swojej dziedzinie na świecie. Następnie jako Prezes TRUMPF Huettinger Inc. z siedzibą w Dolinie Krzemowej w USA z sukcesem wprowadził nowe rozwiązania dla firm produkujących systemy do produkcji półprzewodników. Jako Dyrektor Rynków Przemysłowych odpowiedzialny był za rozwój globalnego biznesu w wielu krajach Azji i Ameryki Północnej. Od 2014 roku intensywnie zaangażowany w rozwój rynku magazynowania energii, w szczególności nowych najbardziej perspektywicznych technologii magazynowania. Inwestor i założyciel Grupy STAY-ON. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Data

19 mar 2021
Expired!
Kategoria
Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Organizator

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
Telefon
+48505971579
Email
szkolenia@psme.org.pl
Strona WWW
https://psme.org.pl/

Speakers

  • Barbara Adamska
    Barbara Adamska
    President of the PESA board / Prezes zarządu PSME

    Barbara Adamska is an expert in distributed energy and energy storage, and the author of several dozen publications on photovoltaics, energy storage, and distributed energy. She serves as the President of the Polish Energy Storage Association, a member of the Country Coordinating Council for the Hydrogen Economy, a member of the Program Council of the Distributed Energy Network, and a permanent expert for the Parliamentary Energy and Climate Group. In 2013, Barbara founded ADM Poland, where she serves as CEO, providing consulting services on the Polish renewable energy market. She has been recognised as the Industry Personality at the International Renewable Energy Fair REenergy. According to Energy Storage Report, she is one of the 40 most influential women in the global energy storage industry.
    —-
    Jest ekspertem w dziedzinie energetyki rozproszonej oraz magazynowania energii. Autorka licznych publikacji w prasie fachowej z obszaru transformacji energetycznej, lokalnych obszarów bilansowania oraz magazynowania energii. Inicjatorka i od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce, Dyrektor Sekcji Magazynowania Energii w Polskim Towarzystwie Fotowoltaiki. Ekspert Parlamentarnego Zespołu Energii i Klimatu oraz Członek Rady Programowej SKER. Założycielka i CEO firmy ADM Poland, od 2013 roku świadczącej usługi doradcze z zakresu energetyki rozproszonej. Doradca w zakresie modelowania biznesowego dla spółek działających w obszarze energetyki, rozwoju i wdrożenia usług z grupy bilansowania i zarządzania energią oraz budowy niezależnych systemów cieplnych i elektroenergetycznych. Autorka strategii działania oraz rozwoju dla 4 certyfikowanych klastrów energii. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego (MBA). Laureatka statuetki Osobowość branży Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy.

  • Michał Motylewski
    Michał Motylewski
    Radca prawny

    Specjalizuje się w prawie energetycznym, w szczególności w tematyce związanej z tworzeniem rynku wewnętrznego energii elektrycznej i gazu ziemnego w Unii Europejskiej i wdrażaniem reform rynku energii w Polsce, w tym obecnego pakietu Czysta Energia dla wszystkich Europejczyków. Łączy głęboką znajomość ram i obowiązków regulacyjnych oraz biznesowych i operacyjnych potrzeb przedsiębiorstw energetycznych w sektorach energii elektrycznej, ciepła i gazu. Posiada unikalne doświadczenie i rozumienie procesów typowych dla wszystkich segmentów rynku. Jego wiedza ekspercka spotyka się z uznaniem przez klientów korzystających z jego wsparcia w projektach i transakcjach w regionie Europy, Azji Centralnej i Indonezji. Regularnie reprezentuje klientów w projektach związanych z uchwalaniem nowych aktów prawnych, doradza podmiotom prywatnym i rządom (Węgry, Ukraina, Uzbekistan) przy tworzeniu i stosowaniu systemów wsparcia źródeł odnawialnych (OZE), instalacji magazynowania energii, rynku mocy oraz implementacji kodeksów sieci. Posiada bogate doświadczenie w zakresie obrotu energią elektryczną, ciepłem i gazem, zarówno w odniesieniu do kwestii regulacyjnych (taryfy, REMIT, MIFID 2) jak i stosunków kontraktowych, w tym wymiany transgranicznej, zasad alokacji zdolności przesyłowych (CACM) oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemów przesyłowych i dystrybucyjnych.

  • Paweł Grabowski
    Paweł Grabowski
    Wiceprezes zarządu PSME

    Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami nowych technologii w kraju i za granicą. W przeszłości Dyrektor Zarządzający energoelektronicznego start-up’u AC Sp. z o.o., który w krótkim czasie stał się jedną z wiodących firm technologicznych w swojej dziedzinie na świecie. Następnie jako Prezes TRUMPF Huettinger Inc. z siedzibą w Dolinie Krzemowej w USA z sukcesem wprowadził nowe rozwiązania dla firm produkujących systemy do produkcji półprzewodników. Jako Dyrektor Rynków Przemysłowych odpowiedzialny był za rozwój globalnego biznesu w wielu krajach Azji i Ameryki Północnej. Od 2014 roku intensywnie zaangażowany w rozwój rynku magazynowania energii, w szczególności nowych najbardziej perspektywicznych technologii magazynowania. Inwestor i założyciel Grupy STAY-ON. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Dodaj komentarz