Growatt Polska Członkiem Wspierającym GOLD Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii

Mamy przyjemność powitać Growatt Polska wśród Członków Wspierających GOLD Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii.

Growatt New Energy jest międzynarodową firmą z branży energetycznej, zajmującą się badaniami, rozwojem oraz produkcją falowników fotowoltaicznych, w tym inwerterów sieciowych on-grid, off-grid, systemów magazynowania energii oraz inteligentnych rozwiązań zarządzania energią po stronie użytkownika. Inwertery Growatt są szeroko stosowane na całym świecie w instalacjach na budynkach mieszkalnych, obiektach komercyjnych oraz na budynkach użyteczności publicznej. Do końca 2021 roku Growatt dostarczył ponad 3 000 000 falowników do ponad 100 krajów i regionów. Ponadto Growatt, jako wiodący dostawca inwerterów na świecie zapewnia kompleksowe i profesjonalne szkolenia z zakresu najnowszych technologii PV, instalacji oraz monitoringu.
Polska siedziba Growatt znajduje się na południu kraju. Zespół składa się z bardzo doświadczonych osób, obecnych w branży fotowoltaicznej od samego jej początku. W związku z tym doradztwo techniczne, jak i handlowe nie stanowi dla nich żadnego problemu. W Rudzie Śląskiej przy ulicy Kłodnickiej 56E umiejscowiony jest również serwis inwerterów fotowoltaicznych. W jego skład wchodzą wykwalifikowani specjaliści posiadający minimum 5-letnie doświadczenie w elektryce i energetyce. Czuwają oni nad poprawnym funkcjonowanie wszystkich instalacji podłączonych globalnie do serwera Growatt. Aspektem wyróżniającym nas na tle konkurencji jest fakt, iż zapewniamy obsługę działu technicznego 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8-20.
Growatt na przestrzeni swojej działalności stał się pionierem w technologii bezpieczeństwa i diagnostyki. Największy nacisk kładzie na niezawodność, pewność i długowieczność oferowanych produktów. Przemawiają za tym wbudowane liczne zabezpieczenia, między innymi AC/DC Typu II chroniące przed przepięciami wywołanymi uderzeniami pioruna, a także AFCI niwelujące powstawanie łuku elektrycznego. Zarządzanie instalacjami fotowoltaicznymi odbywa się za pomocą w pełni spolszczonej i dedykowanej aplikacji Growatt ShinePhone.
Firma Growatt bardzo ceni sobie każdą współpracę z osobna. Od momentu powstania firmy rozwinęli silne relacje ze swoimi partnerami na całym świecie i z niecierpliwością czekają na możliwość dostarczenia energii słonecznej do jeszcze większej liczby ludzi. Wszystko to po zsumowaniu w całość przekłada się na ponad 10% udział inwerterów marki Growatt w rynku PV w Polsce.

MP Solar Group Sp. z o.o. jest głównym i oficjalnym dystrybutorem inwerterów Growatt New Energy na polskim rynku. W swojej ofercie posiada domowe oraz przemysłowe systemy magazynowania energii; falowniki jednofazowe oraz trójfazowe przeznaczone dla domowych, przemysłowych oraz farmowych instalacji fotowoltaicznych, oraz osprzęt do instalacji PV.