Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii – PSME
Zapraszamy na stronę konferencji:
mgr inż. Kamil Wleciał jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (obecnie Akademii Pożarniczej) na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego, a także studiów podyplomowych w zakresie zapobiegania pożarom i awariom oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Od 14 lat pełni służbę w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Współautor wielu norm prawnych określających wymagania techniczne i organizacyjne z zakresu ochrony przeciwpożarowej ujętych w przepisach rangi ustawowej i w rozporządzeniach. Uczestniczy w pracach Komitetu Technicznego Nr 264 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego zajmującego się systemami sygnalizacji pożarowej (SSP)
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w webinarze poświęconym zagadnieniom ochrony przeciwpożarowej magazynów energii.
Spotkanie poprowadzi Rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych – mgr inż. Kamil Wleciał.
Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy TEAMS.
W programie:
Koszt uczestnictwa w szkoleniu: 599 zł/ uczestnik
*specjalne warunki uczestnictwa dla reprezentantów firm członkowskich:
Zapisy: prosimy o przesłanie uzupełnionego FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO na adres e-mail: szkolenia@psme.org.pl
Adam Wąsiewicz, absolwent Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. W firmie Promet-Plast s.c zatrudniony na stanowisku dyrektora finansowego. Ponad 30 lat doświadczenia w branży finansowej jako dyrektor wykonawczy, dyrektor ds. sprzedaży z pasją do sprzedaży i przywództwa oraz obszernym doświadczeniem w międzynarodowym środowisku. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, prezentacji i negocjacji handlowych, zarządzania ryzykiem operacyjnym i kredytowym.
Ekologią i energią odnawialną zainteresowany od wielu lat. Pasjonat technologii produkcji i wykorzystania wodoru oraz magazynowania energii.
Agnieszka Karwat jest absolwentką Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Ukończyła również studia podyplomowe: „Bankowość i ubezpieczenia” w Wyższej Szkole Finansów
i Zarządzania w Warszawie (2002 r.), „Doradca ds. ochrony środowiska” w Warszawskiej Szkole Zarządzania – Szkole Wyższej (2011 r.), „ Zarządzanie i finanse w energetyce”(2020) w SGH oraz
„.EXECUTIVE MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION” (2024) w Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie
Karierę zawodową w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie rozpoczęła w 2006 r. Od 2016 r. kierowała Zespołem ds. OZE, obecnie kieruje Wydziałem Energetyki
w Departamencie Energetyki i Przemysłu, w którym wdrażane są programy Agroenergia i Energia dla wsi.
Jest ekspertem w dziedzinie energetyki rozproszonej oraz magazynowania energii. Autorka licznych publikacji w prasie fachowej z obszaru transformacji energetycznej, lokalnych obszarów bilansowania oraz magazynowania energii. Inicjatorka i od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce, Dyrektor Sekcji Magazynowania Energii w Polskim Towarzystwie Fotowoltaiki. Ekspert Parlamentarnego Zespołu Energii i Klimatu oraz Członek Rady Programowej SKER. Założycielka i CEO firmy ADM Poland, od 2013 roku świadczącej usługi doradcze z zakresu energetyki rozproszonej. Doradca w zakresie modelowania biznesowego dla spółek działających w obszarze energetyki, rozwoju i wdrożenia usług z grupy bilansowania i zarządzania energią oraz budowy niezależnych systemów cieplnych i elektroenergetycznych. Autorka strategii działania oraz rozwoju dla 4 certyfikowanych klastrów energii. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego (MBA). Laureatka statuetki Osobowość branży Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy.
Damian Kamiński, Regionalny Dyrektor Handlowy firmy Elmech-ASE S.A zajmującej
się projektowaniem i produkcją urządzeń energoelektronicznych, w tym
przemysłowych magazynów energii ENERGATE. Od 6 lat związany z doradztwem
dla przedsiębiorców
i firm w zakresie generowania oszczędności poprzez projektowanie oraz dobór
urządzeń
i instalacji w celu optymalizacji procesów i maksymalizowaniu oszczędności.
Ekspert w dziedzinie jakości energii oraz magazynowania energii.
Zapraszamy już w listopadzie na konferencją PSME zatytułowaną Zielona Energia dla Rolnictwa: Innowacyjne Rozwiązania dla Zrównoważonego Rozwoju, która odbędzie się w PTAK Warsaw EXPO podczas targów BIOAGRO & POULTRY TECH.
BIOAGRO Polska i POULTRY TECH to dwa wydarzenia targowe realizowane równolegle w PTAK Warsaw EXPO w dniach 13-15 listopada br. Podczas targów liderzy branży zaprezentują najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania w rolnictwie oraz dystrybucji i hodowli drobiu.
Tania, zielona energia to klucz do konkurencyjności rolników. Sesja energetyczna PSME, będąca integralną częścią wydarzenia targowego, dostarczy uczestnikom wiedzy nt. dostępnych technologii i sprawdzonych sposobów na zapewnienie taniej, zielonej energii na potrzeby upraw oraz hodowli. Omówione zostaną dostępne dla rolników technologie wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, zaprezentowane najlepsze przykłady realizacji oraz możliwości uzyskania dofinansowania. Praktycy branży omówią możliwości współpracy rolników w ramach spółdzielni energetycznych i klastrów energii oraz przedstawią przykłady takiej współpracy na podstawie działających inicjatyw.
W programie wydarzenia: wyjątkowe wystąpienia dotyczące m.in klastrów i spółdzielni energetycznych, programów dofinansowania na budowę źródeł wytwórczych OZE dla rolników, instalacji AgroHydroEnergy, case study z realizacji magazynów energii dla branży drobiarskiej oraz panel dyskusyjny dotyczący taniej i bezpiecznej energii elektrycznej oraz ciepła dla rolnictwa.
Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny – wymagana rejestracja na targi.
W czasie targów BIOAGRO i Polutry Tech na stoisku PSME ( D1.14) będziemy realizować dyżury eksperckie:
Dyżur ekspercki w dniu 13 listopada, w godzinach 11.30-15.30.
Dyżur będą pełnić Pan Dawid Piaskowski i Pani Patrycja Szymikowska – eksperci firmy E-Doradca
Dyżur ekspercki w dniu 14 listopada, w godzinach 11.30-13.00
Dyżur będzie pełnić Pani Anna Karwat, Kierownik Zespołu Energetyki Rozproszonej, NFOŚiGW
Dyżur ekspercki w dniu 14 listopada, w godzinach 10.30-15.30.
Dyżur będzie pełnić – Pani Anna Zrobczyńska ekspertka firmy Metropolis
Nelson is an analyst on the Energy Storage team at
BloombergNEF. His research covers the uptake and
economics of energy storage systems used in power
networks. Prior to this, Nelson was part of
BloombergNEF’s Decentralized Energy team, covering
the uptake of distributed energy resources and
flexibility markets.
Nelson has a background conducting investment
research on private companies across Sub-Saharan
African markets and joined BNEF from research firm
Asoko Insight. He holds an MSc in Finance from Trinity
College Dublin and a BSc in Accounting and Finance
from the University of Kent.
We are delighted to invite our members for exclusive webinar presented by BloomberNef experts.
The Forecast for Energy Storage across CE Europe
The webinar will take place on-line on 4th November 2.00 p.m.- 3.30 p.m. and will be held in english.
BNEF is a strategic research provider covering global commodity markets and the disruptive technologies driving the transition to a low carbon economy.
Registration will be open on 28th October
Zapraszamy serdecznie na spotkanie członków, które dotyczyć będzie projektów rozporządzeń, których wdrożenie będzie miało istotny wpływ na rozwój branży.
Spotkanie poprowadzą reprezentanci kancelarii DWF: Wiktoria Rogaska, Local Partner – Energy, Andrzej Lenart, Junior Associate – Energy, Tomasz Kaczmarek, Partner – Finance & Restructuring.
Spotkanie odbędzie się on-line za pośrednictwem platformy Teams: link został przekazany mailowo
Łukasz Łaciok to specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa i ratownictwa, oficer z ponad 24-letnim stażem w Państwowej Straży Pożarnej. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu i organizowaniu pracy w sytuacjach kryzysowych.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera bezpieczeństwa pożarowego oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej, gdzie zdobył tytuły magistra inżynierii środowiskowej i inżyniera ochrony środowiska.
Od lat angażuje się w bezpieczeństwo związane z odnawialnymi źródłami energii (OZE). Prowadzi również działalność charytatywną w zakresie bezpieczeństwa i sytuacji kryzysowych.
Łukasz Łaciok jest instruktorem i członkiem fundacji cfbt.pl, której członkowie skupiają się na szkoleniu, podnoszeniu świadomości ratowniczej oraz szeroko rozumianym bezpieczeństwie zarówno osób cywilnych, jak i strażaków. Jego doświadczenie obejmuje także rolę eksperta w Polskim Towarzystwie Ekspertów i Biegłych Sądowych oraz byłego mediatora sądowego.
Webinar odbędzie się z wykorzystaniem platformy TEAMS.
Spotkanie ma charakter zamknięty – wyłącznie dla członków PSME.
Udział w webinarze jest bezpłatny – wymagana rejestracja (szczegóły przekazaliśmy mailowo)
*nie ma limitów uczestników z ramienia jednej firmy
Podczas spotkania poruszymy następujące zagadnienia:
Szkolenie potrwa około godzinę, poprowadzi je Pan Łukasz Łaciok, magister inżynier pożarnictwa.
Spotkanie odbędzie się w wykorzystaniem platformy TEAMS.
Link do spotkania przekażemy mailowo zapisanym osobom (w odrębnej wiadomości).
Zapraszamy!
As the Host Event Partner, we’re excited to bring you an engaging experience packed with insightful speeches, panel discussions, and invaluable networking opportunities.
Don’t miss your chance to be part of this exceptional gathering. Use the code PESA15 during registration to enjoy a 15% discount.
Agenda, details, speaker’s list and registration on the website:
Spotkanie odbędzie się w wykorzystaniem platformy TEAMS.
Szczegóły dotyczące programu spotkania zostały przesłane mailowo.
Tych z Państwa, którzy nie zapisali się dotychczas do grup roboczych, serdecznie zapraszamy do dołączenia
Link do spotkania przekażemy mailowo zapisanym osobom (w odrębnej wiadomości).
Zapraszamy!